Riikoja: Kallase otsus tuua ministriteks uued nimed on riski väärt

Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja sõnul on Kaja Kallase otsus tuua ministriametis kogenud inimeste asemel valitsusse pigem uued nimed tuua riski väärt. Keskerakonna vajadus tuua inimesi väljastpoolt oli tema hinnangul paratamatu, kuna erakonna pink ei ole väga pikk.

Riikoja ütles "Aktuaalsele kaamerale", et portfellide jagunemine Reformierakonna ja Keskerakonna vahel oli mõnevõrra aimatav. Siiski tulid mitmed nimed üllatusena, kuid see peegeldab praegust olukorda.

"Kaja Kallasel oli Reformierakonna poolt võimalus kas väga kõrgelt lennata või väga valusalt läbi kukkuda ja ta pidi igal juhul riskima ja selles mõttes ikkagi tuua viimase 5-10 aasta uus ešelon valitsusse oli riskimise seiskohast õige, sest tõenäoliselt see õigustab end pigem rohkem kui ainult vana kaardiväe kasutamine," märkis ta.

"Keskerakonna puhul, midagi ei ole teha, väga paljud teemad: välis-, sisepoliitka, need ei ole Keskerakonnas väga tugevad olnud. Nad pidid otsima inimesi väljastpoolt, et Keskerakonna pink lihtsalt ei ole väga pikk. Sestap võeti paar kindlapeale minekut, julgen arvata, et Kristian Jaani siseministrina on ka väga tugev valik. Ka välisminister, kuigi mitte esimese suurusjärgu täht Eesti diplomaatias – vaevalt, et ta väga suurt pettumust valmistab," rääkis Riikoja.

Riikoja märkis, et Keskerakond sai enda poolt panna välja inimesed, kellele oleks võimalikult vähe ette heita. "Jüri Ratas olude sunnil on väljas, Mailis Reps oli väljas, kes siis on veel Keskerakonna n-ö raskekahurvägi? Kadri Simson on Brüsselis ja saabki loetelu otsa tegelikult," nentis ta.

Ühe murekohana näeb Riikoja, et Euroopa uue eelarveperioodi rahade jaotuse juures on tarvis ministritel sõnaosavust ja läbirääkimisoskust, kuid nendele positsioonidele määratud ministrikandidaatidel on kasin inglise keele oskus.  

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: