Paberipõletamine tõi Valkla hooldekodusse päästjad

{{1611904020000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Valkla Kodu kompleks Harjumaal. Autor/allikas: ERR

Valkla hooldekodu ühes toas põlenud paberi tõttu viidi kaks hooldekodu asukat tervisekontrolli, tervisekahjustusi neil ei tuvastatud.

Häirekeskus sai põlengust teate kell 22.27, kui selgus, et Valkla hooldekodus levis ruumides sees vingugaas. Päästjate saabudes põlemise välised tundemärke polnud ning kõik inimesed olid majast evakueeritud, teatas Põhja päästekeskuse pressiesindaja. 

Kiirabi viis kaks inimest haiglasse tervisekontrolli.

Hooldekodu Valkla Kodu juhi Elge Härma sõnul reageerisid töötajad õnnetusele kiiresti, kõik hooldekodu asukad on terved ja kellegi tervisekahjustusi ei ole, edastas Hoolekandeteenuste pressiesindaja.

Härma sõnul tekkis vingugaas paberi põletamisest ühes toas, ükski teine ese tuld ei võtnud. Automaatne tuleohutussüsteem hakkas koheselt tööle ja turvatöötaja kasutas paberi kustutamiseks tulekustutit. Kaks igaks juhuks tervisekontrolliks haiglasse viidud hooldekodu asukat lubati tagasi. 

Päästjad kontrollisid üle kõik ruumid ning tuulutasid need põlengusuitsust kella 1.08 paiku. Seejärel lubati elanikud hoonesse tagasi.

12. jaanuaril põles Ida-Virumaal Aa külas Männiku pansionaat, hukkus kolm inimest.

Eelmisel nädalal kontrollisid päästeameti ohutusjärelevalve inspektorid 163 hoolekandeasutust üle kogu Eesti, selgitades, et rohkem kui pooltel hoolekandeasutustel oli probleeme tuleohutusnõuete täitmisega. Tuleohutusnõuetele vastas 47 protsenti kontrollitud hoolekandeasutustest, 53 protsenti aga esines tuleohutuse osas puuduseid.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: