PRIA soovib Lemberi soodustuskelmuse nõudega jätkata haldusmenetluses

Kajar Lemberi süüasja arutamise algus
Kajar Lemberi süüasja arutamise algus Autor/allikas: Madis Hindre / ERR

PRIA võttis tagasi nõude Kajar Lemberi soodustuskelmuse asjas. Ameti hinnangul on tõenäoline, et enne lahendini jõudmist nõuded aeguks ning nende tagasivõtmisel saab nõuded esitada uuesti haldusmenetluses.

Prokuratuur süüdistab Kajar Lemberit ja veel kaheksat äriühingut ning üheksat eraisikut PRIA petmises kokku 1,8 miljoni euro ulatuses. Asjaosalistele esitati kahtlustus juba 2016. aastal.

"PRIA otsustas Lõuna Ehituse kriminaalasjas teha taotluse kõigi avalik-õiguslike nõudeavalduste tagasivõtmiseks, kuna on väga tõenäoline, et menetluses olevad nõuded aeguvad enne kõnesoleva kriminaalmenetluse lahendini jõudmist," ütles PRIA teabeosakonna meediasuhete juhtivspetsialist Tiia Tamm-Suik ERR-ile.

"Tagasivõtmise puhul säilib PRIA-l võimalus esitada nõuded uuesti haldusmenetluses ja PRIA arvates on haldusmenetluse raames nõuete realiseerimine antud juhul tõenäolisem. Iga nõude osas kaalub PRIA nõude esitamist eraldi," lisas ta.

Lember kirjutas sotsiaalmeedias, et tema hinnangul on uue menetluse alustamine ressursi raiskamine.

Suurem osa Kajar Lemberile esitatud süüdistusest puudutavad soodustuskelmuse paragrahve. Prokuratuuri hinnangul on Lemberiga seotud ettevõtted petnud põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) välja 1,8 miljonit eurot toetusi.

Süüdistuses seisab muu hulgas, et süüdistatavad taotlesid aastatel 2006– 2015 pettuse teel ettevõtluse arendamise sihtasutuselt ja RRIA-lt toetusi, et soodustada mitme inimese ja äriühingu majandustegevust või saada võimalus toetust eesmärgipäratult kasutada.

Kajar Lember on kuritegusid kategooriliselt eitanud.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: