Paide koolitöötajatest on vaktsineerimisega nõus vaid pool

Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine.
Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Paide haridusasutuste 360 töötajast on nõus end vaktsineerima 186 ehk veidi üle poole.

Paide linnavalitsus laskis oma haridusasutuste juhtidel oma töötajatelt uurida, kui paljud neist vaktsineerimisega nõus oleksid. Selle info järgi otsustatakse vaktsineerimise protsess. Näiteks, milliste koolide töötajad peavad käima perearsti juures ning kuhu saab kohale tulla õde.

Küsitlusest ilmnes, et Paide 360 koolitöötajast 186 olid vaktsineerimisega nõus, mis teeb veidi alla 52 protsendi. Ülejäänud kas ei olnud otsustanud või keeldusid vaktsiinist.

Paide linnapea Priit Värk ütles ERR-ile, et vaktsineerimisest keeldumise põhjused võivad hõlmata terviseprobleeme, vaktsiinivastasust, kui ka neid, kes koroona juba läbi on põdenud ning keda seetõttu praegu vaktsineerima ei oodata. Täpseid põhjuseid linnavalitsus ei tea.

Veebruari keskel hakatakse valitsuse otsusel vaktsineerima haridusvaldkonna töötajaid. Põhjusteks näiteks, et õpilaste haigestumisel lähikontaktsete arv väheneks, klassid ei peaks jääma distantsõppele kui õpetajad isolatsiooni jäävad, õpe oleks stabiilsem ning õpetajad, kellest pooled on vanemad kui viiskümmend aastat, oleks kaitstud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: