Kersna: õpetajate vaktsineerimine algab veebruari keskel

{{1612431300000 | amCalendar}}
Haridusminister Liina Kersna
Haridusminister Liina Kersna Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Haridus- ja teadusministri Liina Kersna teatel alustab riik haridusvaldkonna töötajate koroonaviiruse vastu vaktsineerimise ettevalmistamist ning juba veebruari keskel reaalset vaktsineerimist.

"Esimese hooga tahaksime ära vaktsineerida üldhariduskoolide õpetajad, lasteaiaõpetajad ja kutsekoolide õpetajad. Kõige kiirem on kindlasti üldhariduskoolide ja lasteaiaõpetajatega," ütles Kersna ERR-ile. Vaktsineerimise kavasse kuuluvad ka huvihariduse õpetajad.

Täpsema eesliinitöötajate vaktsineerimise plaani paneb paika vaktsineerimise juhtrühm sotsiaalministeeriumi juures. Muu hulgas jääb ekspertkomisjoni otsustada, millisesse järjekorda koolid vaktsineerimisel seatakse.

Kersna selgitas, et õpetajate vaktsineerimine tagab muu hulgas lastele stabiilsema õpikeskonna, kuna pool õpetajatest on Eestis üle 50 aasta vanad. Samuti aitab see vältida distantsõpet, sest vaktsineeritud õpetaja ei pea jääma isolatsiooni.

Vaktsineerimine on ka haridustöötajate puhul vabatahtlik. "Ma olen aru saanud, kohtudes alushariduse esindajatega, koolijuhtidega, õpetajate esindajatega, et õpetajaskonnas valmisolek vaktsineerida on kõrge," lisas Kersna.

Neljapäeva hommikul saatsid 53 haridusvaldkonna organisatsiooni - alushariduse, üldhariduse, kutsekoolide, aineühenduste ja koolijuhtide esindajad - avaliku pöördumise kiire vaktsineerimise toetuseks.

Eestis on kokku 26 000 õpetajat, kellest 16 000 töötab üldhariduses, 8000 lasteaedades ja 2000 kutsekoolides.

Toimetaja: Kadri Põlendik, Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: