Piirivalvurid töötavad lumisel talvel taas suuskadel

Foto: Ken Mürk/ERR

Lumine talv annab kagupiiri piirivalvuritele taas võimaluse töötada suuskadel. Kuigi piirivalvurite töövarustus täieneb pidevalt moodsa tehnikaga on suuskadel liikumisel oma eelised.

Kui tavaliselt peetakse suusatamist lihtsalt talispordi alaks või laste värskes õhus viibimise võimaluseks, siis Eesti piirivalves on suusad kuulunud alati talvise töövarustuse hulka.

"Suuskadel on näitkeks mootorsaani juures selline hea eelis, et suusapatrulli ei ole kuulda, ehk me kasutame piiri valvamisel erinevat taktikat. Ei tasu alati arvata, et piirivalvur tuleb mootorsaaniga. Võib ka tulla vaikselt sahisedes läbi lume suuskadega või hoopis õhust drooniga," rääkis politsei- ja piirivalveameti Saatse kordoni juht Arvi Suvi.

Piirivalvurid saavad suuskadel liikudes paremini jälgida ümbrust ning märgata lumele jäetud jälgi.

"See liikumine peab võimaldama, et sa suudad kuulata mis toimub naabermaal, mis meie sisemaal toimub, vaadelda naabermaad, vaadelda ette, õhku, ehk siis see suusatamine teps mitte lõbu pärast ei ole - ihu läheb higiseks, aga töö saab lihtsalt kiiremini tehtud," kirjeldas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: