Finantsinspektsioon tegi Admiral Marketsile 32 000 eurot trahvi

Admiral Markets.
Admiral Markets. Autor/allikas: admiralmarkets.ee

Finantsteenuste ettevõte Admiral Markets sai finantsinspektsioonilt möödunud aastal ette teatamata hinna tõstmise ja metoodika muutmise eest 32 000 eurot trahvi.

Investeerimisühing muutis eelmise aasta aprillis oluliselt, ette teatamata ja ühepoolselt klientidega sõlmitud finantsinstrumentide tingimusi. Muudeti toornafta hetkehinna arvutamise metoodikat ja samaaegselt tõsteti ka konkreetse väärtpaberi üleöö hoidmise tasusid, teatas finantsinspektsioon.

Kliendid pidid muudatuse tõttu oluliselt oma tegevuse ümber kujundama ja arvestama võimalikust tulust ilmajäämisega või lisakuludega.

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessleri sõnul peab keerukate finantsinstrumentidega kauplev professionaalne turuosaline riske juhtima ja maandama ja tegema selleks vastavaid kulutusi. Samuti tuleb olla kommunikatsioonis klientidega võimalikult selge.

"Vältima peaks pelgalt riskide ootamatut ja ebaselget edasikandmist oma klientidele," ütles Kessler.

Admiral Marketsi hinnangul ei ole otsuse tegemisel võetud arvesse kõiki asjaolusid ja firma otsustab lähiajal, kas otsus vaidlustada.

"Teavitasime oma kliente varakult võimalikest anomaaliatest finantsturgudel ja palusime neil olla tähelepanelikud," lisas ettevõtte tegevjuht Sergei Bogatenkov.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: