X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Finantsinspektsiooni juhina jätkab Kilvar Kessler

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.
Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Finantsinspektsiooni nõukogu otsustas neljapäeval, 24. septembril toimunud korralisel koosolekul, et inspektsiooni juhatuse esimehena jätkab veel neli aastat Kilvar Kessler, teatas finantsinspektsioon teisipäeval.

Finantsinspektsiooni nõukogu esimehe Keit Pentus-Rosimannuse sõnul oli nõukogu otsus Kilvar Kessleri jätkamise suhtes üksmeelne. "Eesti finantsturu stabiilsuse ja ausa toimimise huvides on, et finantsinspektsiooni juhib järelevalves kogenud, rahvusvahelisi suhteid ja kohalduvat õigusraamistikku põhjalikult tundev inimene," ütles Pentus-Rosimannus pressiteate vahendusel.

Kessler oli enne finantsinspektsiooni tööle tulekut vandeadvokaat ning partner advokaadibüroos Tark & Co. Alates 2001. aastast annab Kessler finantsturust ja finantsjärelevalvest loenguid Tartu Ülikoolis.

Kessler on omandanud õigushariduse Tartu Ülikoolis ja Georgetowni Ülikoolis, samuti täiendanud end Bostoni Ülikoolis. Ta on Hubert H. Humphrey ja Edmund S. Muskie programmide stipendiaat.

Kessleri sõnul tuntakse finantsinspektsiooni nii Eestis kui ka Euroopas kindlalt tegutseva professionaalse ja tõhusa järelevalveasutusena. "Lähiaastatel on inspektsiooni fookus digitaliseerimisel ja sellega seonduvatel riskidel, vastavuskontrolli kvaliteedil ning üldiselt juhtimisel. Loomulikult pöörab finantsinspektsioon omas rollis tähelepanu ka rohereformile ja töötab selle nimel, et Eestis hakkaks tegutsema tarbijavaidlusi lahendav finantsombudsman," ütles Kessler.

Finantsinspektsiooni juhatuse esimehe volituste tähtaeg on vastavalt Finantsinspektsiooni seadusele neli aastat. Uus ametiaeg algab Kilvar Kessleril 2022. aasta 16. jaanuaril.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: