Tallinna linna süsteemis on palgal 68 kommunikatsioonispetsialisti

Tallinna lipp ja logo Vabaduse väljakul.
Tallinna lipp ja logo Vabaduse väljakul. Autor/allikas: Tallinna linn ja AKU Collective OÜ

Jaanuari alguse seisuga töötab linna kommunikatsiooniteenistuses 47 spetsialisti, lisaks töötab 21 kommunikatsioonispetsialisti linnaosades ja linna asutustes.

Lisaks linna strateegiakeskuse 47 kommunikatsioonispetsialistile on neid kaheksas linnaosas palgal üheksa. Kolm kommunikatsioonispetsialisti töötab Tallinna keskraamatukogus, üks spetsialist on palgal linnavolikogu kantseleis, haridusametis, linnavaraametis, kultuuri- ja spordiametis, mupos, Tallinna jäätmekeskuses, Tallinna loomaaias, Tallinna linnamuuseumis ja Tallinna vaimse tervise keskuses.

68 kommunikatsioonispetsialistile kulub linnal palgaraha (brutos) ühes kuus 125 315 eurot, selgub linnapea Mihhail Kõlvarti vastuses volikogu liikme Kristen Michali (Reformierakond) arupärimisele.

Linna kommunikatsioonidirektor Kirsti Ruuli brutokuupalk on 4500 eurot. Ruul juhib linna kommunikatsiooniteenistust, mille alla kuulub nii kommunikatsiooniosakond kui linnameedia.

Linna äriühingutes on kommunikatsioonispetsialist palgal kolmes, neile on loodud neli ja pool töökohta: Ida-Tallinna keskhaiglas poolteist, Lääne-Tallinna keskhaiglas kaks ja Tallinna Linnatranspordis üks.

Meediale ja reklaamile kulub 3,5 miljonit

Tänavune Tallinna linna meedia- ja reklaamitegevuste eelarve on 3,5 miljonit eurot. Seal sees on eesti- ja venekeelsete linnauudiste ja saadete tootmine ning eetriaja hankimine (ligi 1,7 miljonit eurot) ning ajalehtede Pealinn ja Stolitsa tootmine-levikulu ja veebis info edastamine (1,2 miljonit).

Näiteks mullu kulus linnal saadete "Tallinna uudised", "Tallinna panoraam" ja "Tallinna kodanikud" tootmisele 1,1 miljonit eurot, selle hulgas oli eetriaja ostmine 600 000 euro eest, saadete tootmine 250 000 euro eest ja otse-eetri edastusega seotud tehnilised kulud 240 000 euro eest.

Lisaks oli Tallinnal leping Kuku raadios saate "Linna uudised" tootmiseks ja eetrisse andmiseks (12 692 eurot+käibemaks) ning aprillini leping Postimees Grupiga ja sealt edasi Raadioreklaami OÜ-ga venekeelsete raadiosaadete eest (29 240 eurot+käibemaks).

Subbmedia OÜ tootis 2020. aastal venekeelseid Tallinna uudiseid mahus 106 338 eurot, millele lisandus käibemaks. Visuaalvaramu Ühing tegi hankelepingu järgi 2020. aastal venekeelseid telesaateid 21 000 euro eest.

2020. aastal oli Tallinnal kolm lepingut BMA Estonia OÜ-ga saadete "Meie pealinn", "Tere hommikust, Tallinn"ja "Vene küsimus" tootmiseks ja eetrisse andmiseks PBK Eesti programmis. BMA Estoniale maksti 2020. aastal saadete tootmise ja eetriaja eest 466 313 eurot, millele lisandus käibemaks.

Kõlvarti sõnul on praegu planeeritud, et linn jätkab linnauudiste tootmist ja hankemenetluste kaudu linnasaadete tellimist ning eetriaja ostmist ka 2021. aastal. Samuti jätkatakse Pealinna ja Stolitsa väljaandmist.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: