Narva kortermajast leiti vingugaasimürgistuse kahtlusega lapse surnukeha

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Politsei ja päästeameti autod. Foto on illustreeriv. Autor/allikas: ERR

Laupäeva hommikul sai häirekeskus teate, et Narva linna korrusmaja ühest korterist avastati 12-aastase lapse surnukeha. Esialgsetel andmetel võis tegu olla gaasilekkega ning alaealise surma võis põhjustada vingugaasimürgistus.

Väljakutsele reageerisid politsei, kiirabi ja päästjad. Korteri vannituppa sisenenud kiirabitöötaja küljes olev vingugaasianalüsaator tuvastas ruumis kõrge vingugaasi sisalduse. Samast ruumist olid lähedased leidnud ka lapse surnukeha.

Päästjad lülitasid välja gaasiboileri ning keelasid selle edasise kasutamise, kuniks tehnikud on seadme üle kontrollinud ning kasutamiseks loa andnud. Korter tuulutati.

Operatiivtöötajate saabudes viibis samas korteris veel kolm alaealist ning nende vanem. Meedikud vaatasid üle ka nende terviseseisundi ning neil õnneks tervisekahjustusi ei tuvastatud.

Täpse surma põhjuse selgitab välja kohtuarstlik ekspertiis.

Päästetöötajad tuvastasid, et korteris puudus vingugaasiandur, mis andnuks muutunud vingugaasi sisaldusest õhus varakult teada. Kuna vingugaas on lõhnatu, värvitu ja maitsetu, suudab seda tuvastada üksnes vingugaasiandur.

"Sündmuskohal tegid tööd nii politseinikud, eksperdid kui ka päästetöötajad. Avaldan kõigi nende ametkondade nimel sügavat kaastunnet hukkunud lapse vanematele ja lähedastele," ütles Ida prefektuuri operatiivjuht Andreas Kliimant.

Kliimanti sõnul alustati kriminaaluurimine, mida viib läbi Ida prefektuuri kriminaalbüroo lastekaitse grupp ning juhib Viru ringkonnaprokuratuur. Kriminaalmenetlus alustati paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

Alates 2018. aastast on vingugaasiandur kohustuslik kõikides eluruumides, kus asub korstnaga ühendatud gaasiseade. 2022. aasta algusest muutub vingugaasiandur kohustuslikuks kõikides hoonetes, kus on tahkeküttel töötav ahi, pliit või kamin.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: