Belobrovtsev: õpetajate vaktsineerimisse oleks võinud kaasata kooliõdesid
Kooliõdedel on küll pädevus inimesi vaktsineerida, kuid neil pole täielikku ligipääsu koolitöötajate terviseandmetele. Seetõttu võisid aga paljud õpetajad vaktsiinist loobuda, ütles Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovstev.
Belobrovtsev sõnas ERR-ile, et igas Tallinna koolis töötavad vaktsineerimispädevuse ja nõuetele vastavate kabinettidega kooliõed, kes oleks võinud koolimajades töötajaid vaktsineerida. Abilinnapea sõnul puudub neil aga ligipääs koolitöötaja terviseandmetele.
"Puuduse oleks saanud kõrvaldada erisuse või süsteemile ligipääsu omava tervishoiuasutuse abil, aga sotsiaalministeerium kooliõdede mõtet kahjuks ei toetanud. Ei saa välistada, et ka see oli üheks põhjuseks, miks koolitöötajad vaktsineerimisest loobusid," sõnas abilinnapea.
Ta lisas, et linn tegigi ettepaneku haiglate asemel kasutada vaktsineerimisel kooliõdesid. Praegu saavad koolitöötajad vaktsiine kas Lääne-Tallinna või Ida-Tallinna keskhaiglas.
Belobrovstev ütles, et suurusjärk, palju õpetajaid esimesel vaktsineerimispäeval vaktsiinist loobus, vajab veel täpsustamist. Samas tuleb tema arvates nende töötajate käest küsida täpseid põhjuseid, miks vaktsiinist loobuti ning nende põhjal teha edasised järeldused.
"Kui ilmumata jätmise põhjus on parandatav, oleks mõistlik inimestele veel üks võimalus vaktsineerimiseks pakkuda," lisas ta.
Abilinnapea ütles kolmapäeval Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil, et AstraZeneca vaktsiini üle 65-aastastele süstida ei soovitata. Samas on ametlik vanusepiir AstraZeneca vaktsiinil kuni 70. eluaastani.
Belobrovtsev selgitas, et lähtus oma sõnavõtus Arkadi Popovi Postimehele antud venekeelsest intervjuust, kus arst sellist vanusepiirangut mainis.
Abilinnapea lisas, et Tallinna munitsipaalkoolides on õpetajaid vanuses 65+ ca 19 protsenti.
Toimetaja: Grete-Liina Roosve