Tallinn tahab õpetajate vaktsineerimise viia läbi koolides

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev
Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinn tahab oma vaktsineerida oma õpetajad koolimajades, et nood ei peaks eraldi käima kaitsesüsti saamas perearstikeskustes või haiglates, ütles kolmapäeval Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Belobrovtsevi sõnul on linn vastava sooviga pöördunud ka sotsiaalministeeriumi poole, kuid vastust pole veel saadud.

Haridustöötajate koroonaviiruse vastu vaktsineerimine peaks algama järgmisel nädalal.

Belobrovtsevi sõnul on koolid õpetajate vaktsineerimiseks parimad kohad, sest õppetöö on seal praegu hajutatud ning osaliselt ollakse distantsõppel. "Selles keerulises olukorras on see hea koht, kus õpetaja saab soovi korral vaktsiini. Esitasime selle soovi sotsiaalministeeriumile, loodame, et nad leiavad võimaluse sellega nõustuda," lausus Belobrovtsev.

Abilinnapea sõnul kasutatakse haridustöötajate vaktsineerimiskes sihtasutuse Tallinna Koolitervishoid õdesid, kes on vaktsiinikoolitused läbinud. Ida-Tallinna ja Lääne-Tallinna keskhaigla on Belobrovtsevi kinnitusel nõus vaktsineerimisi kureerima.

Praegu koostatakse Tallinna koolides nimekirju õpetajatest, kes soovivad vaktsiini saada. Belobrovtsevi sõnul on tähtis, et kaitsesüst on täiesti vabatahtlik. "Kedagi ei toh sundida, kedagi ei tohi survestada. Kui inimene ei taha, ei tohi teda sundida, see on väga oluline," märkis abilinnapea.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: