Lutsar teenetemärgist: koroonaviirus ei lase mul õnnelik olla

Video: ERRFoto: Priit Mürk/ERR

Presidendilt Eesti Punase Risti I klassi teenetemärgi saanud meditsiinilise mikrobioloogia professor Irja Lutsar ütles, et kuna olukord koroonaviirusega on Eestis praegu väga halb, ei saa ta tunnustusest täit rõõmu tunda.

Lutsar ütles "Ringvaates", et tal on teenetemärgiga seoses kahetised tunded.

"Praeguse koroonaviirusega ei ole veel sugugi hästi ja ilmselt on palju tööd kõigile. Ja teiselt poolt on mul selline tunne, et koroonaviirusega on ju väga paljud inimesed tegelenud, aga on üsna selge, et nende statuut on inimestepõhine ja mitte teadusnõukojale või kõigile arstidele või kõigile inimestele, kes on koroonaviirusega tegelenud. Tegelikult seda autasu tulekski ilmselt niimoodi vaadata," rääkis ta.

"Ärge saage valesti aru, ma olen õnnelik ja austan presidendi otsust ja olen talle tänulik. Aga praegu on kaks erinevat sündmust kokku saanud. Tõesti, koroonaviirus ei lase mul olla praegu õnnelik," sõnas Lutsar.

Professorile valmistab suurimat muret haiglate koormus.

"Eks koroona saab ükskord otsa, aga praegu näeme, et nakatumine on tõusnud, eriti Tallinnas ja Harjumaal, aga nakatumine on ka üle Eesti. Mis minu jaoks on veel olulisem ja mis oli eesmärk, et me ei tohi meditsiinisüsteemil lasta kokku kukkuda, et saaks ravi nii koroonaviirusega haiged kui ka kõik teised, kes ravi vajavad," rääkis Lutsar.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: