X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kunstnikud korraldasid Pärnus tulefestivali

Pärnus toimus laupäeva õhtul esimene tulefestival, mis tõi kokku palju rahvast. Kunstnikel kulus terve päev, et saada valmis taiesed, millele kell kaheksa tuli otsa pandi.

Pärnus on mõistagi teretulnud korraldajad, kellel on oskus pakkuda midagi, mis just talvisel üritustevaesel ajal tuju tõsta aitab. Eriti vajalik on see praegusel ajal, kus positiivset peaaegu polegi.

See, et kunstnikel tuli mõte tulefestival korraldada, on kahtlemata märk sellest, et tegijail endilgi hakkasid sunnitud tegevusetusest käed sügelema. Aga tulest on abi mitmel puhul.

Pärnu tulefestivali korraldaja Kristo Kaljuvee sõnul on tulefestivali eesmärk tuua pimedasse aega valgust ja soojust. "Tegelikult eks tulel on sõuke tervendav võlu ja lootustandev võlu ka. Eriti eestlaste jaoks. Arvestades meie jaanitulede traditsiooni ja nüüd kümme aastat väldanud muinastulede traditsiooni. Ma arvan, et siia pimedasse aega ainuõige asi," rääkis ta.

Kaljuvee ütles, et taieseid, mis põledes peaksid tõelise elamuse pakkuma, ei pidanud kooskõlastama ühegi komitee või komisjoniga. Midagi sellist polnudki. Kunstnikele anti teemaks "tootemloomad" ja iga kunstnik oli oma loomingus vaba.

Kunstniku Al Paldroki töö oli "Hobune" mille tegemisel osales terve grupp kunstnikke.

"No eks me ikkagi planeerime vastavalt materjalile, et see oleks tugevuselt hästi, et tule põlemisel tekiks omatte lisaväärtus. Et ta oleks päeva ajal hea vaadata ja et tule põlemisel saaks kümnekordse poweri," rääkis Paldrok.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: