USA andis heakskiidu Johnson & Johnsoni koroonavaktsiinile

{{1614486840000 | amCalendar}}
Johnson & Johnsoni vaktsiiniviaalid.
Johnson & Johnsoni vaktsiiniviaalid. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

USA andis laupäeval heakskiidu Johnson & Johnsoni koroonaviiruse vaktsiini erakorraliseks kasutamiseks, mis on riigis nüüd kolmandaks ametlikuks vaktsiiniks COVID-19 vastu.

"Selle vaktsiini heakskiit laiendab ligipääsu vaktsiinidele, parimale meditsiinilisele ennetusmeetodile COVID-19 vastu, et aidata meil võidelda selle pandeemia vastu, mis on nõudnud Ühendriikides üle poole miljoni inimelu," teatas USA toidu- ja ravimiameti (FDA) direktor Janet Woodcock. 

Johnson & Johnsoni vaktsiini manustatakse ühekordse süstiga ning see on efektiivne tõsiste COVID-19 juhtumite ennetamisel, sealjuures ka uuemate variantide vastu, teatas FDA. 

Uue vaktsiini kasutuselevõttu tervitas ka Ühendriikide president Joe Biden, ärgitades ameeriklasi siiski pidama kinni eksisteerivatest ennetusmeetmetest nagu suhtlusvahemaa hoidmine. 

J&J vaktsiin oli kliinilistes uuringutes efektiivne tõsise haiguse vastu 85,9 protsenti, LAV-is 81,7 protsenti ja Brasiilias 87,6 protsenti. 

Kokku osales uuringutes 39 321 inimest ja kõikide regioonide lõikes oli selle efektiivsus tõsisemate haigestumiste vastu 85,4 protsenti. Keskmise tõsidusega haiguste vastu oli selle efektiivsus 66,1 protsenti. 

Sealjuures polnud selle tõhususes suuri erinevusi demograafiliste gruppide, vanuse, rassi ja kaasuvate tervisehädadega inimeste vahel. 

Kõik kolm vaktsiini on täielikult efektiivsed haiglaravi ja surmajuhtumite ennetamisel.

Detsembris said USA-s esialgse heakskiidu Pfizeri-BioNTechi ja Moderna vaktsiinid. 

USA-s on vähemalt ühe Pfizeri või Moderna vaktsiini süsti saanud enam kui 65 miljonit inimest.

J&J vaktsiini on võimalik säilitada ka külmkapitemperatuuridel. 

Johnson&Johnson vaktsiin on praegu ka Euroopa ravimiameti (EMA) hindamisel ja otsus tuleb esialgsetel andmetel märtsi keskpaigas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: