Kohus mõistis Prantsusmaa endise presidendi Sarkozy korruptsioonis süüdi

{{1614605640000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AFP/Anne-Christine POUJOULAT

Prantsusmaa kohus tunnistas riigi endise presidendi Nicolas Sarkozy süüdi korruptsioonis. Teda süüdistati altkäemaksu andmises kohtunikule.

Sarkozy'd karistati aastase vanglakaristusega. Prantsusmaa õiguse eripära alusel Sarkozy reaalselt vangi ei lähe, isegi kui apellatsioonimenetluses kohtuotsust ei tühistata.

"Sarkozy kasutas presidendiameti staatust. Tema toime pandud väärteod olid eriti tõsised," ütles kohtunik Christine Mee.

Kahe nädala pärast peab Sarkozy uuesti kohtusse minema, kus prokuratuur süüdistab teda veel teiseski väärteos. Seal süüdistatakse Sarkozy'd selles, et ta ületas kampaaniakulude piirmäära, mis on Prantsusmaal ebaseaduslik.

Sarkozy kaebab kohtu esmaspäevase otsuse ta korruptsioonis süüdi mõista edasi, ütles tema advokaat.

Sarkozy advokaat Jacqueline Laffont nimetas süüdimõistmist ja kolmeaastast vanglakaristust "äärmiselt rängaks" ja "täiesti õigustamatuks". Ta lisas, et ekspresident on rahulik ning jätkab oma süütuse tõestamist.

Sarkozy ei ole esimene Prantsusmaa president, kes sel sajandil on kohtu alla antud. 2011. aastal mõisteti Pariisi linna rahade väärkasutamises süüdi Jacques Chirac.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: ERR; BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: