Miinijahtija Admiral Cowani komandöriks sai vanemleitnant Märt Uuemaa

Mereväe miinijahtija Admiral Cowani komandöriks sai neljapäeval vanemleitnant Märt Uuemaa, kes vahetas välja üle kahe aasta sel ametikohal teeninud kaptenmajor Tanel Kangro.

Komandöri vahetuse tseremoonia toimus Miinisadamas miinijahtija Admiral Cowani pardal.

Vanemleitnant Märt Uuemaa alustas 2008. aastal ajateenistust mereväes ning pärast teenistust lõpetas Tallinna tehnikaülikooli mehhatroonika eriala, kust suundus edasi Suurbritannia kuninglikku mereväekolledžisse nooremohvitseride kursusele. Lisaks on ta end täiendanud Tallinna tehnikaülikoolis magistriõppes ja Läti kaitseakadeemias.

Uuemaa on teeninud mereväes erinevatel ametikohtadel nii baasis kui ka laevastikus. Aastatel 2011-2014 teenis Märt Uuemaa EML Sakala navigatsiooniohvitserina ning 2017-2020 EML Admiral Cowani komandöri abina.

Seni miinijahtija Admiral Cowani komandör olnud kaptenmajor Tanel Kangro jätkab teenistust mereväe operatsioonikeskuses.

Miinijahtija Admiral Cowan on üks kolmest Eesti mereväe Sandown-klassi miinijahtijast. Teised sama klassi laevad on miinijahtijad Ugandi ja Sakala. Lisaks kuulub mereväe sõjalaevastikku ka Lindormen-klassi tuukri- ja toetuslaev Wambola.

Ühena kolmest Eesti kaitseväe väeliigist on mereväe peamine eesmärk kaitsta Eesti territoriaalset terviklikkust ning riiklikke huvisid merel. Mereväe peamine tegevusvaldkond on miinitõrje ning mereolukorrateadlikkuse tagamine.

Iga-aastaste demineerimisoperatsioonidega vähendatakse võimalikke ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid riske, muutes mereteed ohutumaks nii tsiviil- kui ka sõjalaevastikule.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: