Valitsus pikendab eelmise aasta lisaeelarve vahendite kasutamist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eurod Autor/allikas: ERR

Valitsus pikendab koroonakriisist tulenevate majanduskahjude leevendamiseks 2020. aasta lisaeelarve vahendite kasutamist.

Määruse kohaselt pikendatakse lisaeelarve vahendite kasutamise tähtaega kuni 30. juunini. Seni sai vahendeid kasutada möödunud aasta lõpuni.

Määrus ütleb ka, et kui kavandatud vahendeid ei kasutata tähtajaks ära, siis kantakse need riigi tuludesse. Kui toetusmeetme vahendid saadi valitsuse reservist, siis kantakse kasutamata jäänud vahendid ka valitsuse reservi tagasi.

Määrust rakendatakse tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist 2021.

Muudetakse ka viiteid Euroopa Komisjoni määrusele ja teatisele, mis puudutab riigiabi ajutist raamistikku koroonaviiruse puhangus. Komisjon on teatist ja määrust mitmel korral muutnud.

Valitsus kinnitas majandus- ja taristuminister Taavi Aasa ministri meetme määruse muutmise eelnõu, millega pikendatakse korterelamute rekonstrueerimise toetust.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) kaudu jätkub kriisimeetmete rakendamine sel aastal olemasoleva laenumeetme ülejäägist 14,3 miljoni euro ulatuses. Sellest 12,3 miljonit eurot suunatakse käenduste mahu suurendamiseks käendusreservis ning kahe miljoni euro ulatuses suurendatakse käibelaenude andmist.

Kredexi kaudu jätkub kriisimeetmete pakkumine eelmise aasta lisaeelarve vahenditest 180 miljoni euro ulatuses. Jätkatakse erakorraliste laenukäenduste ja käibelaenude pakkumist.

Ühtlasi otsustati jätkata majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas olevate riigiosalusega äriühingute aktsiakapitalide suurendamise meetmega, mille uus eelarve on kümme miljonit eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: