Kärdlas valmib sügisel Hiiumaa esimene suur spordikeskus

Hiiumaa on ainuke maakond, kus pole nüüdisaegset suurt spordikeskust. Varsti see olukord muutub, sest ligi kümne miljoni euro eest saab sügiseks Kärdlas valmis spordikompleks, mille näol on ühtlasi tegu kõige suurema investeeringuga, mida avalik sektor lähiminevikus Hiiumaal teinud on.

Hiiumaa spordikeskusesse tulevad pallimängusaal, kergejõustikuala, muud treeningusaalid, tennisehall ja noortekeskus. Hoone ümber rajatakse väliväljakud ja kunstmuruga täismõõtmetes jalgpalliplats.

Saare olemasolevad spordihooned on väikesed ja hakanud tasapisi amortiseeruma. Uue kompleksi rajamine oleks käinud vallale üksi üle jõu. Ligi 10 miljonist eurost viis miljonit on riigi otsene toetus ja 1,2 miljonit eurot pärineb koroona tõttu omavalitsustele suunatud majanduse elavdamise meetmest, mida hiidlased otsustasid kasutada spordikeskuse ühes etapis valmis ehitamiseks.

"Üle mere tuleb vedada nii materjali kui masinaid ja tegelikult ka tööjõudu. Me kindlasti võidame hinnas, kui me ehitame mitu etappi ühekorraga," lausus Hiiumaa vallavanema asendaja Hergo Tasuja.

Spordikeskuse sarikapidu on peetud ja hoone ehitaja hinnangul on tehniliselt keerulisemad tööd nüüd seljataga.

"Lõpetame katuseid ja jõuame nüüd sisetööde juurde, alustame vaheseintega, viimistlustega, valame põrandaid," ütles Ehitus5ECO juhatuse liige Andres Neemre.

Ehitaja peab spordikeskuse tellijale üle andma augusti lõpuks. See ei tähenda siiski, et seejärel seal kohe sportima hakatakse, sest enne tuleb taotleda kasutusluba ja päästeamet peab hoone üle vaatama.

"Kasutama saaks hoonet hakata ilmselt sügisel, septembri ja detsembri vahel. Võib-olla oktoobris, võib-olla novembris, aga võib-olla ka varem," lausus vallaasutuse Hiiumaa Sport juhataja Martin Lauri.

Hiiumaa spordikeskuse arhitektuurilise lahenduse autor on arhitektuuribüroo Molumba.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: