Eesti Raudtee laiendab Balti jaama

Balti jaam
Balti jaam Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti Raudtee ja LEONHARD WEISS OÜ sõlmisid Balti jaama laiendamise ehitusööde lepingu maksumusega veidi üle 3,3 miljoni euro. Tööde raames rajatakse kaks uut jaamateed koos platvormidega ning ehitatakse täiendav peatee Paldiski maantee viadukti ja Kitseküla peatuse vahele.

Uusi jaamateid pole Balti jaama juurde ehitatud juba aastakümneid ning viimased suuremad renoveerimistööd platvormidega teostati 2012. aastal, ütles Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin. Nüüd tehtav loob eeldused rohkemate rongide teenindamiseks.

"Kui täna kasutavad ida- ja lõunasuunalised rongid jaamast väljumiseks ja saabumiseks ühte ja sama teed, siis tulevikus hakkab olema neid kaks. Arvestades ka Eesti Raudtee lähiaastate suuremahulisi investeeringud elektrifitseerimisse ja liiklusjuhtimissüsteemide moderniseerimisse, on Balti jaama laiendamine heaks eelduseks reisirongide väljumiste suurendamiseks," märkis Vjatkin.

Töödega on plaanis alustada juba selle aasta teise kvartali jooksul ning kaasneva tööna on juba käimas Paldiski maanteele uue raudteeviadukti rajamine.

Rongireisijate liikumist jaamasisesed ehitustööd suures osas ei häiri, kuna ehitusperioodil jäävad käiku kõik praegused platvormid. Suuremad ehitustööd Kitseküla piirkonnas, kus tulevad ka mõned liikluskatkestused, on plaanis teha sügisel ning nendest teavitatakse reisijaid ette. 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: