Ka maakogudused on jumalateenistused internetti kolinud

Foto: ERR

Suuremates kirikutes on jumalateenistused juba ammu internetti kolinud. Ka väiksemad maakogudused on sunnitud sama teed minema. Saarte praostkonna 20 kogudusest on aasta jooksul sellise lahenduse kasuks otsustanud kolmandik

Kuressaare Laurentiuse kogudus on juba aaastaid salvestanud jumalateenistusi, aga seda ilma pildita. Viimastel kuudel on aga ka siit kirikust otsepilt jõudnud Facebooki kanalisse.

"Aga on selge, et ükski videoülekanne või nutiseadmes jälgitav suhtlus ei asenda tegelikku läbikäimist. Ja luteri kirikus teatvasti armulauda ei ole võimalik saada muidu kui füüsiliselt vastu võtta. Seega jumalateenistust füüsiliselt keegi ei asenda, aga parem on  seda vaadata nutiseadmest või kuulata raadiost, kui üldse mitte osaleda," rääkis EELK Kuressaare Laurentiuse koguse õpetaja Anti Toplaan.

Kihelkonna, Kärla ja Mustjala koguduse õpetaja Rene Reinsoo teenib kolme väikest maakogudust ja alustas juba aasta tagasi – eelmise kriisi ajal – jumalateenistuste salvestamisega.

"Eelmisel aastal tekkis mõte, et võiks ju proovida. Ja proovisime ja tundus päris hea võimalus ja leidis ka positiivset vastukaja," ütles Reinsoo.

Samas annab videosalvestus  ka mitmeid lisavõimalusi. Näiteks pidas Reinsoo oma Kihelkonna kiriku ülestõusmispühade jumalateenistuse remondis oleva kirikutorni tipust, või õigemini, teel torni tippu.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: