Kirikute nõukogu: jumalateenistused siseruumides tuleks taaslubada esimesel võimalusel

Teenistus Tallinna Püha Vaimu kirikus.
Teenistus Tallinna Püha Vaimu kirikus. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) tegi valitsusele ja teadusnõukojale ettepaneku taaslubada avalike jumalateenistuste ja teiste avalike usuliste talituste korraldamine siseruumides esimesel mõeldaval võimalusel aprillikuus.

"Kirikute ja koguduste poolt on valmisolek ja ootus selleks igal juhul olemas. Mõistagi seisneb usuliste ühenduste poolne valmisolek ka kõigi vajalikuks peetavate usaldusmeetmete rakendamises, mis sisuliselt kehtisid enne avalike jumalateenistuste keelamist juba ju eelnevad mitu kuud – hajutatuse nõuded istumisel ja liikumisel, maski kandmise ja desinfitseerimisvahendite olemasolu kohustus jt nõuded, lisaks ka terviseameti poolt antud juhistest tulenev," kirjutas EKN-i president, peapiiskop emeeritus Andres Põder.

Ta lisas, et Eestimaa kirikud ja kogudused on kogu viimase aasta jooksul käitunud oma tegevuses COVID-19 pandeemiat ja sellega seotud piiranguid silmas pidades vastutustundlikult.

"Loomulikult on EKNi liikmeskirikute juhid ja esindajad valmis riigiasutustega arutlema üksikasjalikumalt kõigi nende nõuete üle, millede järgimist pühakodades peetakse vajalikuks, kui taaslubatakse avalike jumalateenistuste ja teiste usuliste talituste korraldamine."

EKN koondas kokku ning esitas valitsusele ja teadusnõukojale ka tabeli erinevate Euroopa Liidu riikide meetmetest, mida arvestades on nendes riikides lubatud avalike jumalateenistuste korraldamine pühakodades.

Valitsus ja teadusnõukoda arutavad teisipäeval koroonaviiruse hetkeseisu Eestis ja võimalikke piirangute leevendamisi. Teadusnõukoja juhi Irja Lutsari hinnangul tuleks alustada piirangute mahavõtmist koolidest.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: