Venemaa "naljamehed" esinesid Balti poliitikutele Navalnõi lähikondsena

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Aleksei Navalnõi staabiülem Leonid Volkov Autor/allikas: SCANPIX/AFP/PETRAS MALUKAS

Venemaa "vembumehed" petsid Balti riikide inimesi, pannes nad uskuma, et räägivad Aleksei Navalnõi personaliülema Leonid Volkoviga.

Koroonaviiruse epideemiast tingituna kasutavad inimesed üha rohkem virtuaalseid keskkondi. Venemaa "naljamehed" kasutasid ära uusi tehnoloogilisi arenguid ja petsid Balti riikide ajakirjanikke ja poliitikuid. 

21. aprillil edastas Läti telejaam LTV enda arvates intervjuu Volkoviga. Intervjuu käigus väitis liba-Volkov, et Navalnõi kampaaniajuhiks saab Youtube'i staar Yury Dud. 

"Võimalik, et Yuri Dudiga saavutame selle, mis seni pole õnnestunud. Loodame võita kohti Venemaa parlamendis," ütles vale-Volkov Zoomi kõnes LTV-le. 

LTV leidis alguses, et tegemist on pommuudisega. "Ainult Läti televisioonis," reklaamis intervjuud telejaam.

Mitu tundi hiljem teatas telejaam, et tegemist oli hoopis deepfake-tehnoloogiat kasutava petturiga. 

"Pettuse panid toime Vladimir Kuznetsov ja Aleksei Stoljarov. Paremini on nad tuntud kui "Vovan" ja "Lexus". Tegemist on kurikuulsa naljapaariga, kes veebruaris vastutas ka inimõiguste organisatsiooni Amnesty International petmise eest," teatas Meduza

Videokõnedes suutsid "vembumehed" petta mitte ainult LTV teletöötajaid. Neil õnnestus rääkida ka Balti riikide parlamendisaadikutega ja Suurbritannia parlamendi väliskomisjoni esimehe Tom Tugendhatiga. 

Päris Volkovi sõnul oli tegemist muljetavaldava kampaaniaga. 

"Kõige muljetavaldavam on Balti parlamendiliikmetega peetud konverentsikõnes minu nägu. See näeb tõesti välja minu näo moodi. Tere tulemast võltsitud ajastusse," kirjutas Volkov Facebookis. 

Delfi teatel läks naljapaari õnge ka riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: