Vene toll hoiab ERM-i rändnäitust kinni

{{1619431560000 | amCalendar}}
Vaade näitusele.
Vaade näitusele. Autor/allikas: ERM

Vene võimud on Kingissepa tollipunktis pikka aega kinni hoidnud Eesti Rahva Muuseumi (ERM) rändnäitust ning ühe pitsatijäljendi puudumine võib anda õiguse ka kogu saadetis hävitada, teatas ERM-i direktor Alar Karis. Kultuuriministeeriumi teatel peaks probleem siiski lähiajal lahenema.

"Venemaa Föderatsiooni soome-ugri rahvaste assotsiatsiooni (AFUN) avaldus, et peab sel suvel Eestis toimuval soome-ugri rahvaste maailmakongressil osalemist kohatuks seab uude valgusesse ka ERM-i rändnäituse pikaajalist kinni hoidmist Kingissepa tollipunktis. Ühe pitsatijäljendi puudumine andvat õiguse vajadusel kogu saadetis hävitada," kirjutas Karis sotsiaalmeedias.

Karis selgitas, et näitus "Jahirajad" oli väljas Komi rahvusmuuseumis Sõktõvkaris ning ERM plaanis selle uuesti üles seada soome-ugri rahvaste maailmakongressi ajal Eesti Rahva Muuseumis.

Kultuuriministeerium püüdis oma kommentaariga siiski pingeid maha võtta ning teatas, et ei näe seost näituse kinnihoidmisel ja soome-ugri maailmakongressil.

"Loodan, et ERM-i rändnäitus jõuab peatselt Tartusse. Eesti peakonsulaat Peterburis on samuti sellele kaasa aidanud ning loodetavasti saavad tehnilised ja juriidilised takistused peatselt lahendatud. See näitus sobib suurepäraselt soome-ugri maailmakongressi ajaks ja aastasse, nagu planeeritud," ütles kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Kalmar Kurs esmaspäeval ERR-ile.

"Ma ei näe põhjust siduda selle näituse Eestisse jõudmise probleeme Venemaa Föderatsiooni soome-ugri rahvaste assotsiooni (AFUN) kodulehel reedel avalikustatud infoga. VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi ettevalmistused jätkuvad, nagu otsustas üksmeelselt soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee 23. aprillil," lisas Kurs.

VIII soome-ugri rahvaste maailmakongress toimub 16.–18. juunil hübriidvormis ja osalemine on võimalik kohapeal Tartus Eesti Rahva Muuseumis või veebi vahendusel. Kongressi peateema on "Kultuurimaastikud – meel ja keel". Kongressi korraldab MTÜ Fenno-Ugria Asutus.

ERM-i blogis kirjutatakse, et 28. veebruaril avati Komimaa pealinnas Sõktõvkaris sealse rahvusmuuseumi ja ERM-i koostööna valminud näitus "Jahirajad: küttimine sürjakomide maailmavaates ja igapäevaelus".

ERM-i jaoks oli see üle pika aja esimene rahvusvaheline ühisnäitus, kus lisaks audiovisuaalsele materjalile oli esitatud ka etnograafilised esemed.

 

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: