Putin on ka tänavu Tartus toimuvale soome-ugri maailmakongressile oodatud

Vene president Vladimir Putin tänavu märtsis Siberis puhkusel.
Vene president Vladimir Putin tänavu märtsis Siberis puhkusel. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Eelmisel suvel Eestis toimuma pidanud soome-ugri maailmakongress jäi koroonapandeemia tõttu ära ning peaks toimuma tänavu juunis. Kutsed soome-ugri riikide presidentidele, sealhulgas ka Vene liidrile Vladimir Putinile, osaleda kongressi avamisel Tartus, on jätkuvalt jõus, ütles presidendi kantselei esindaja.

"President Kersti Kaljulaidi kutsed kõigile kolmele presidendile - Venemaa presidendile Vladimir Putinile, Soome presidendile Sauli Niinistöle ja Ungari presidendile Janos Aderile – on endiselt jõus," kinnitas presidendi pressiesindaja Mailin Aasmäe kolmapäeval ERR-ile.

Kaljulaid saatis Niinistöle, Aderile ja Putinile kutse üritusel osalemiseks juba 2019. aasta oktoobris, enne eelmisel aastal toimuma pidanud maailmakongressi. Putini vastust, kas ta üritusel osaleda plaanib, ei laekunudki.

Küll aga ütlesid kultuuriministeeriumi ning politsei- ja piirivalveameti esindajad juba eelmise aasta veebruaris, et Eesti oleks Putini saabumiseks igal juhul valmis.

Vene president on iga nelja aasta tagant toimuval soome-ugri foorumil osalenud ainult ühel korral, kui Venemaal Handi-Mansi autonoomse ringkonna halduskeskuses Hantõ-Mansiiskis toimunud kongressil 2008. aasta suvel käis kohal tollane Vene riigipea Dmitri Medvedev.

VIII soome-ugri maailmakongressi uueks toimumisajaks määras Fenno-Ugria Asutus 16.–18. juuni 2021. Maailmakongressi toimumiskohaks on Eesti Rahva Muuseum ning kehtib ka eelnevalt väljakuulutatud peateema "Kultuurimaastikud – meel ja keel".

Soome-ugri rahvad kaardil Autor/allikas: ERM

Kongressile on oodata 23 hõimurahva esindajaid. Ühtekokku peaks kongressil osalema pea pool tuhat inimest, nende hulgas on kuni 215 delegaati, vaatlejad, külalised ja ajakirjanikud.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: