Vaino Väljas saab Tallinna vapimärgi

Vaino Väljas
Vaino Väljas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinna linnavalitsus esitab Tallinna vapimärgi kandidaadiks Vaino Väljase, vapimärgi andmise peab heaks kiitma linnavolikogu.

Ettepaneku anda Väljasele Tallinna vapimärk tegi linnavolikogu liige Andres Kollist (Keskerakond). Ta tõi põhjenduseks Väljase märkimisväärsed teened Eesti suveräänsusdeklaratsiooni vastuvõtmisel 16. novembril 1988. aastal ja tema rolli Eesti iseseisvuse taastamise protsessis.

Vaino Väljas (sündinud 1931) on endine Eesti NSV ja Eesti Vabariigi poliitik ning Nõukogude Liidu diplomaat. Teda on tunnustatud 2002. aastal Riigivapi III klassi teenetemärgiga, 2006. aastal Valgetähe II klassi teenetemärgiga ja 2017. aastal Aadu Luukase missioonipreemiaga.

Alates 1997. aastast on Tallinna vapimärk antud 31 inimesele.

Tallinna linnavalitsus esitas linna teenetemärgi kandidaadiks 27 isikut. Teiste seas on teenetemärgi kandidaadid laulja Ivo Linna, olümpiavõitja ja treener Tiit Sokk, Kuku Raadio ajakirjanik Timo Tarve, rallisõitja Ott Tänak, meditsiinijuhid Arkadi Popov ja Peep Talving, EELK peapiiskop Urmas Viilma jpt.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: