Moskva saadab peegelmeetmena välja Baltimaade diplomaate

{{1619604480000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Venemaa saadab välja kaks Leedu diplomaati ning ühe Eesti ja Läti diplomaadi, kes peavad lahkuma riigist nädala jooksul, vahendas Interfax Vene välisministeeriumi teadet.

Vene välisministeeriumi sõnul kutsuti kolmapäeval välja Läti saadik Maris Riekstinš, Leedu saadik Eitvydas Bajarunas ja Eesti ajutine asjur Piret Reintamm-Benno.

"Lähtudes vastastikkuse põhimõttest nõudsime, et kaks Leedu saatkonna töötajat, samuti üks töötaja Läti ja Eesti saatkonnast lahkuksid Venemaa alalt seitsme päeva jooksul," seisis välisministeeriumi teates.

"Diplomaatilise missiooni juhtidele väljendati otsustavat protesti seoses provokatsioonidega, mitte millegagi põhjendatud tegudega Vene saatkondade töötajate  Baltimaadest väljasaatmiseks. Osutatakse, et Vilnius, Riia ja Tallinn jätkavad avalikult vaenulikku suunda meie riigi suhtes, varjudes antud juhul libasolidaarsuse taha Tšehhi meelevaldse Vene-vastase tegevusega," lisas Vene välisametkond.

Suursaadikud, kellele diplomaatide väljasaatmisest kõigepealt teada anti, kinnitavad, et tegu on formaalse sammuga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Võin öelda vaid, et vestlus oli professionaalne. Vene kolleegid tegid oma tööd, meie kuulasime neid, andsime paar kommentaari ja oligi kõik. Me informeerime oma pealinnu," rääkis Läti suursaadik Venemaal Maris Riekstinš.

Lisaks saadab Venemaa välja kolm Slovakkia diplomaati.

Tšehhi saatis algselt välja 18 ja hiljem veel 60 diplomaati seoses Vene luure osalusega Tšehhi lõhkeainelao õhkulaskmisega 2014. aastal.

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: