Mitmed haiglad avasid vaktsineerimise 50-aastastele

Tartu vaktsineerimiskeskus.
Tartu vaktsineerimiskeskus. Autor/allikas: TÜ Kliinikum

Mitmed haiglad üle Eesti teatasid, et avasid vaktsineerimise ka 50-aastastele, sh neile, kes käesoleval aastal alles saavad 50-aastaseks.

"Muutunud on sihtgrupp: kõik täisealised riskirühma kuuluvad inimesed olenemata vanusest ning kõik inimesed, kes on vanemad kui 50-aastased või kes sel aastal veel 50-aastaseks saavad, seda sõltumata riskirühma kuulumisest," teatas Rakvere haigla.

Raplamaa haigla andis teada, et ootab 29. ja 30. aprillil ning 4.-7. mail vaktsineerimisele 50-aastaseid ja vanemaid või sel aastal 50 aastaseks saavaid inimesi.

Ka Tartu Ülikooli Kliinikum teatas, et vaktsineerima on oodatud kõik riskirühma kuuluvad inimesed vanusest sõltumata ning kõik 50-aastased ja vanemad (sh need, kes käesoleval aastal saavad 50-aastaseks) inimesed sõltumata riskirühma kuulumisest.

Vaktsineerimiseks kasutatakse Comirnaty (Pfizer/BioNtech) COVID-19 vaktsiini, revaktsineerimise korral ka Astra Zeneca vaktsiini.

TÜ Kliinikum toob välja, et 50-aastased saavad aja broneerida telefoni teel (731 7200), riskirühma kuuluvad aga digiregistratuuris.

Tallinna haiglad ei ole teatanud, et nemad 50-aastaseid vaktsineeriks.

Haigekassa pressiesindaja Evelin Trink ütles neljapäeval ERR-ile, et neljapäeva hommikul oli meditsiiniasutustes umbes 2700 vaba aega vaktsineerimiseks, mis näitab, et vaktsineerimise võimaluse saab anda järgmisele vanusegrupile.

Tema selgituste kohaselt saavadki haiglad võimaluse otsustada vastavalt sellele, kui palju neil on vabu vaktsineerimise aegu, millal nad kutsuvad järgmise vanusegrupi kaitsepookimisele.

Trink ütles ka, et üleriigilises digiregistratuuris avatakse 50-aastastele ja vanematele vaktsineerimiseks registreerumise võimalus 3. mail. Seepärast peavadki praegu vaktsineerima minna soovijad helistama otse haigla registratuuri.

Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder rääkis
neljapäeval ERR-ile, et kolmapäeval oli haiglate esindajatel haigekassaga koosolek, kus anti haiglatele luba vaktsineerida juba käesoleval nädalal ka 50-aastaseid ja vanemaid elanikke, kuna olemasolevad ajad ei ole täitunud.

"Meie juures saab käesoleval nädalal tuhat 50-aastast ja vanemat inimest vaktsineerida," ütles kliinikumi esindaja. Tederi sõnul on selle vanuserühma huvi olnud suur.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: