Kohalike omavalitsuste ametnikest teenis mullu enim Tartu linnasekretär

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tartu raekoda Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kohalike omavalitsuste ametnikest teenis mullu kõige suuremat palka Tartu linnasekretär Jüri Mölder, kelle palk ulatus aastas üle 80 000 euro, selgub rahandusministeeriumi avalikustatud riigi ja KOV-ide ametnike palgaandmetest. Siiski teenivad jätkuvalt suurimat põhipalka Tallinna linnapea, abilinnapead ja ametite juhid.

Kokku töötas eelmisel aastal riigi ja kohalike omavalitsuste ametiasutustes 19 756 ametnikku, neist KOV ametiasutustes töötas kokku 3011 ametnikku.

Ametnike keskmine kuupalk oli mullu 1918 eurot, kasvades aastaga 3,8 protsenti. Sellest oli kohalike omavalitsuste ametnike kuupalk mullu keskmiselt 1752 eurot, kasvades aastaga 3,5 protsenti.

Eesti keskmine palk kerkis mullu 2,9 protsenti ehk ametnike palk kerkis Eesti keskmisest veidi kiiremas tempos.

Viimase viie aasta perspektiivis on KOV ametnike palgapositsioon oluliselt paranenud, ehk kerkinud viie protsendi võrra.

Linnapeadest on aprilli alguse seisuga suurim palk Tallinna linnapeal Mihhail Kõlvartil, kelle põhipalk on 6100 eurot. Talle järgneb 4500-eurose palgaga Tartu linnapea Urmas Klaas.

Siiski teenivad Tartu linnapeast enam Tallinna abilinnapead, kelle palk on 5200 eurot.

Tartu linnapea leiab omavalitsuste palgatabelis alles 21. kohalt. Temast rohkem ehk 4550 eurot teenivad veel ka Tallinna linna ametite juhid.

Linnapeadest järgnevad Tallinnale ja Tartule 4320 eurot teeniv Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko, 4000-eurose kuupalgaga Narva linnapea Katri Raik, 3900-eurose palgaga Rakvere linnapea Triin Varek ja 3550-eurose palgaga Keila linnapea Enno Fels.

Vallavanematest teenib kõige rohkem Viimsi vallavanem Illar Lemetti, kelle põhipalk on 4738 eurot. Talle järgneb 4200-eurose palgaga Saue vallavanem Andres Laisk ja 4000-eurose palgaga Saku vallavanem Marti Rehemaa.

Kui põhipalgalt jäävad tartlased tallinlastele alla, siis möödunud aastal teenis koos lisatasudega kõige rohkem just Tartu linnasekretär Jüri Mölder, kes teenis 80 669 eurot. Aasta varem oli Mölder nimekirjas kolmandal kohal 77 000 euroga. Talle järgnes Tallinna finantsdirektor Katrin Kendra, kelle aastapalk oli 78 000 eurot.

Tallinna linnasekretär Priit Lello teenis 77 700 eurot, talle järgnes 74 000-eurose aastapalgaga Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Ka järgmised 14 kohta jäävad Tallinna abilinnapeadele ja ametite juhtidele, 16. kohalt võib leida Harku vallavanema Erik Sandla, kes teenis mullu kokku koos lisatasudega 58 497 eurot.

KOV ametiasutused on valla- ja linnavolikogu kantseleid, valla- ja linnakantseleid, valla- ja linnavalitsused asutusena koos struktuuriüksustega, osavalla- ja linnaosavalitsused asutusena, valla- ja linnavalitsuse ametid.

Ametnike palgatabeliga saab tutvuda SIIN.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: