Itaalia salateenistuse juhiks nimetati esmakordselt naine

Itaalia uus luurejuht Elisabetta Belloni
Itaalia uus luurejuht Elisabetta Belloni Autor/allikas: SCANPIX/AFP/DOMINIQUE FAGET

Itaalia salateenistuse uueks juhiks nimetati karjääridiplomaat Elisabetta Belloni, kellest saab esimene naine selles ametis, teatas kolmapäeval peaminister Mario Draghi.

Belloni on karjääri vältel jõudnud esimese naisena ka mitmele kõrgele välisministeeriumi ametikohale. Nüüd hakkab ta juhtima Itaalia luureametit DIS, mis on valitsuse otsealluvuses.

DIS tegeleb luure ja julgeoleku küsimustega kodu- ja välismaal, aga ka vastuluure ja küberspionaažiga.

Belloni pälvis avalikkuse tähelepanu aastatel 2004-2008, kui ta juhtis välisministeeriumi kriisiüksust, võttes vastutuse operatsioonide eest, mis puudutasid välismaal rünnakutes või loodusõnnetustes vigastada või surma saanud itaallasi.

Kriisiüksus tegeles ka inimröövidega ja erilist tuntust kogus Belloni seoses Afganistanis röövitud La Repubblica korrespondendi Daniele Mastrogiacomo vabastamisega.

1958. aastal Roomas sündinud Belloni karjäär välisministeeriumis algas 1985. aastal ning ta on olnud diplomaat Viinis ja Bratislavas.

Enne salateenistuse juhiks nimetamist oli ta välisministeeriumi peasekretär, mis on kõrgeim ametikoht kuhu karjääridiplomaat ministeeriumis tõusta võib.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: