Reopalu hauarüüstajale määrati kaks aastat tingimisi vangistust

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Reopalu kalmistult varastatud ja Kuusakoskisse jõudnud varastatud hauatähiste vaskplaadid. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Paides oli neljapäeval kohtu all 76-aastane Arvi Lugu, kes tunnistas üles, et lõhkus Reopalu kalmistul riste, et saada neilt kätte vasest nimeplaate, vahendas Järva Teataja.

Lugu nõustus kokkuleppemenetlusega, mille järgi on tema karistus kaks aastat vabaduskaotust, mida ei pöörata täitmisele, kui ta ei pane kahe aasta jooksul toime uut kuritegu.

Paide linnavalitsusele peab Lugu hüvitama 49 656 euro suuruse kahju. Et Lugul pole võimalik kahju kohe korvata, hakkab ta iga kuu maksma pensionist 68 eurot. Aasta jooksul tuleb tal tasuda ka kohtukulud, mis on jagatud 58-eurosteks kuumakseteks.

"Lollakas olin," võttis ta pärast istungit oma teo kokku.

Lugu sai möödunud aasta lõpukuudel ristide küljest segamatult varastada 200 vaskset või messingist nimeplaati, kuna Reopalus polnud kalmistuvahti. Kokku volditud kultuuriväärtuslikud metallitükid jäid esialgu märkamata ka Kuusakoski Paide kokkuostupunktis

Muinsuskaitseamet eraldab tänavu Reopalu kalmistult varastatud nimeplaatide ennistamiseks 12 500 eurot, kuid kultuuriministeerium on lubanud omalt poolt toetust veel ka kahel järgmisel aastal.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: