Esmaspäevast peavad Eestis oma liikumist piirama 14 Euroopa riigist saabujad

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Reisijad lennujaamas. Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Alates esmaspäevast peavad Eestis oma liikumist piirama 14 Euroopa riigist saabuvad reisijad.

Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab välisministeerium vältimatu vajaduseta hoiduda rahvusvahelisest reisimisest. Enne Eestisse saabumist tuleb täita piiriületaja ankeet.

Koroona läbipõdenud, selle haiguse vastu vaktsineeritud ja teised, kellele valitsuse korralduse kohaselt liikumispiirangud ei kohaldu, ei pea piiriületaja ankeeti täitma, kui nad läbipõdemist või vaktsineerimist tõendavad. Esitamisvalmis peavad olema läbipõdemist või vaktsineerimist tõendavad dokumendid, kuna neid võidakse piiril kontrollida.

Saabumine Euroopa Liidust, Euroopa majanduspiirkonnast, Schengeni alalt või Ühendkuningriigist

Eestisse saabumisel rakendub 10-päevane liikumisvabaduse piirang neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul.

Alates 31. maist rakendub liikumisvabaduse piirang järgmistest riikidest saabujatele: Andorra, Belgia, Holland, Horvaatia, Kreeka, Küpros, Leedu, Luksemburg, Läti, Prantsusmaa, Rootsi, Sloveenia, Šveits ja Taani.

Liikumisvabaduse piirang ei rakendu neile, kes saabuvad riikidest, mille nakatumisnäitaja on alla 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul: Austria, Bulgaaria, Hispaania, Iirimaa, Island, Itaalia, Liechtenstein, Malta, Monaco, Norra, Poola, Portugal, Rumeenia, Saksamaa, San Marino, Slovakkia, Soome, Tšehh, Ungari ja Ühendkuningriik.

Saabumine väljastpoolt Euroopa Liitu, Euroopa majanduspiirkonda, Schengeni ala või Ühendkuningriiki

Vastavalt Euroopa Liidu Nõukogu soovitusele kolmandate riikide kohta on Eestisse võimalik reisida Austraaliast, Iisraelist, Lõuna-Koreast, Rwandast, Singapurist, Taist ja Uus-Meremaalt. Kümnepäevane liikumisvabaduse piirang kehtib riikide puhul, mille nakatumisnäitaja on üle 16 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul, ehk saabudes Taist.

Vaata välisministeeriumi veebilehelt täpsemat infot Eestisse saabujatele mõeldud piirangute kohta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: