Soome reisiettevõtted kutsuvad valitsust piire avama

Vaade Helsingi sadamale.
Vaade Helsingi sadamale. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Soome turismi- ja transpordiettevõtted saatsid valitsusele avaliku pöördumise, milles kutsuvad seda järgima Euroopa Liidu reegleid ning lubama piiriülest reisimist.

"Kallis valitsus, ootame sult selget plaani turvalise reisimise võimaldamiseks kooskõlas Euroopa Liidu suunistega. Muidugi tuleb arvestada pandeemia olukorda ning tegutseda vastavalt riskidele, kuid plaan ja selle praktikas ellu viimise kava oleks meie ja kogu Soome jaoks väga oluline," kirjutavad laevakompaniid Viking Line, Eckerö Line, Tallink, Finnlines, Wasaline, riigile kuuluv lennuettevõte Finnair, Helsinki ja Turu sadamad ajalehes Helsingin Sanomat neljapäeval avaldatud pöördumises.

Nad märgivad, et on teinud ja kavatsevad jätkata tihedat koostööd tervishoiuvõimudega koroonaviiruse leviku piiramiseks.

Kuvatõmmis pöördumisest. Autor/allikas: Helsingin Sanomat / ERR

Kirjaga ühinenud kutsuvad valitsust järgima Euroopa Komisjoni ja EL-i Nõukogus kokku lepitud reegleid ning avama Soome piir samas tempos teiste Euroopa Liidu riikidega.

Ettevõtted tunnustavad Soome valitsuse tegevust nakatumise taseme madalal hoidmise ning kiire vaktsineerimise eest, kuid märgivad, et seatud piirangud on mõjunud neile rängalt, mistõttu ootavad muutusi.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: