Eestis on COVID-19 vastu vaktsineeritud üle poole miljoni inimese

Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses aprilli alguses
Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses aprilli alguses Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Pühapäeva lõuna ajal ületas Eestis COVID-19 vastu vaktsineeritute arv pool miljonit. Kokku oli pühapäeva pärastlõunaks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 500 023 inimest, 296 428 inimesel on vaktsineerimiskuur lõpetatud, teatas sotsiaalministeerium.

Täiskasvanud elanikkonnast on vaktsineeritud 46,3 protsenti, kõigist üle 70-aastastest inimestest on saanud vähemalt ühe kaitsesüsti 66,4 protsenti.

40 omavalitsuses 79-st on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud enam kui pooled kõigist täisealistest. Kõige kõrgem on vaktsineerimisega hõlmatus Hiiumaal (65 protsenti), Ruhnus ja Kambja vallas (64 protsenti), Muhu vallas (63 protsenti), Kastre ja Saku vallas (58 protsenti), Vormsi, Kuusalu, Kiili, Luunja, Tartu vallas ja Tartu linnas (57 protsenti), Nõo, Otepää, Kihnu vallas (56 protsenti) ning Haljala vallas (55 protsenti).

Samuti on täisealiste vaktsineerimisega hõlmatus ületanud 55 protsenti kahes Tallinna linnaosas: Pirital (56 protsenti) ja Nõmmel (55 protsenti).

11 maakonnas on kõigist üle 70-aastastest vaktsineeritud enam kui 70 protsenti, Jõgevamaal, Järvamaal, Läänemaal, Saaremaal, Viljandimaal, Tartumaal ja Põlvamaal üle 75 protsenti, Raplamaal 81 protsenti ning Hiiumaal 88 protsenti.

Kahes kolmandikus omavalitsustest (55-s 79-st) on vanemaealiste vaktsineerimisega hõlmatus praeguseks ületanud 70 protsenti, sealhulgas 25 omavalitsuses on see kõrgem kui 75 protsenti ja 21 omavalitsuses ületab 80 protsenti.

Üle 70-aastaste vaktsineeritus vähemalt ühe doosiga on kõige kõrgem Hiiumaal (88 protsenti), Kihnus (86 protsenti), Rakvere vallas (85 protsenti), Kuusalu ja Viimsi vallas (84 protsenti), Saku, Kadrina, Rapla ja Türi vallas (83 protsenti), Muhu, Otepää, Lääne-Nigula, Jõgeva vallas (82 protsenti), Kehtna vallas (81 protsenti) ning Raasiku, Kose, Saue, Harku, Haljala, Kohila ja Tartu vallas (80 protsenti). Ida-Virumaal on vanemaealiste vaktsineeritus kõige kõrgem Toila vallas (66 protsenti) ja Alutaguse vallas (58 protsenti).

Vanuserühmas 60–69 on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 60 protsenti ning vanuserühmas 50–59 on vaktsineeritud 52 protsenti.

Kokku on Eestis praeguseks tehtud 760 445 kaitsesüsti. Vaktsineerimisi on teinud kokku 521 tervishoiuasutust, sealhulgas 418 perearstikeskust.

Viimase nädala jooksul on tehtud praeguseks kokku 57 407 kaitsesüsti.

Haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa keskuse (ECDC) andmetel on Euroopa Liidus keskmiselt praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 46,9 protsenti täiskasvanud elanikkonnast. Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 46,3 protsenti täisealistest.

"Enam kui pool miljonit Eesti inimest on teinud terviseteadliku valiku ja otsustanud kaitsta vaktsineerimisega nii ennast kui teisi COVID-19 haiguse eest. Praegu on õige aeg enda vaktsineerimiseks, et saada enne sügist tõhusaim kaitse," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. "Iga inimene saab just vaktsineerides anda oma panuse, et oleksime koroonaviiruse kolmandale lainele vastu minnes võimalikult hästi ettevalmistatud. Nii kaitseme ka neid, kellel ei ole vaktsineerimine võimalik."

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: