X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Lähiriikide parkimistrahvid leiavad peagi tee Eesti autoomanikeni

Parkimistrahvid.
Parkimistrahvid. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Transpordiametil on loomisel andmebaas, kust lähiriikide eraparklad saavad peagi teha päringuid Eestis registreeritud autode omanike isikuandmete kohta, et hõlbustada trahvide sissenõudmist.

Seni saavad välisriikide eraparklad Eesti autoomanike kohta teha andmepäringuid vaid üksikjuhtumitel ja ka siis pole kindel, et teabenõue rahuldatakse, kuna riikide andmekaitse tase on erinev.

Transpordiameti õigusosakonna juhataja Karin Kuuskemaa ütles ERR-ile, et praegu käib ühendatud andmebaaside väljatöötamine Helsingi ja Riia linnaga, kus eestlased enim parkimistrahve maksmata jätavad, tulevikus on ühendatud andmebaaside võrgustikku kavas laiendada

Kuuskemaa lisas, et seni Eestil ülevaadet pole, kui palju Eesti autojuhte välismaal parkimistrahvidest kõrvale hiilib, kuna sealsed eraparklad taolist statistikat pole avaldanud, kuigi signaale selle kohta on enim tulnud Soomest ja Riiast.

Samuti avanesid pärast kümmet aastat kestnud kohtuvaidlusi ka Eesti sõidukiomanike andmebaasid Eesti enda eraparklatele.

Seni ei tohtinud transpordiamet avaldada Eesti eraparklatele kohalike trahvieirajate andmeid. Europarki tegevjuht Karol Kovanen ütles, et selline õiguslik lahend kõrvaldas seni aastaid kehtinud kummalise olukorra.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: