Ööpäevaga tuli juurde 61 nakatunut

Terviseameti andmetel analüüsiti viimase 24 tunni jooksul 4740 koroonatesti, millest 61 ehk 1,8 protsenti osutus positiivseks.

Ööpäeva jooksul uusi surmajuhtumeid ei registreeritud. Kokku on Eestis surnud 1266 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 27 inimesel. 23 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 15, Raplamaale neli, Jõgeva- ja Viljandimaale kolm, Tartu- ja Pärnumaale kaks ning Lääne-, Saare- ja Võrumaale üks uus nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kahel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 69,5 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust on 1,3 protsenti.

Haiglaravil viibib 60 inimest

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kümme ning haiglates on kokku kümme patsienti vähem kui esmaspäeval. Haiglaravi vajab 60 inimest, kellest viis on intensiivravil ja kolm juhitaval hingamisel.

Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 65 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 39 inimest ehk 65 protsenti.

Ööpäeva jooksul manustati 7763 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 527 072 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 349 921 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 48,6 protsenti.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: