Ööpäevaga tuvastati 56 koroonapositiivset

Koroonaproov.
Koroonaproov. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäevaga analüüsiti Eestis 3832 koroonaviiruse testi, millest esmaseid positiivseid teste oli 56 ehk 1,5 protsenti testide koguarvust.

Ööpäeva jooksul avati haiglates neli uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravi vajab 52 patsienti, mis on sama arv kui neljapäeval. Intensiivravi vajab viis patsienti, kellest juhitaval hingamisel on kaks inimest. 

Ööpäeva jooksul uusi surmajuhtumeid ei registreeritud. Kokku on Eestis surnud 1267 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 21 inimesel. 15 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 12, Pärnumaale kuus, Raplamaale viis, Tartumaale kolm, Saare- ja Lääne-Virumaale kaks ning Võru- ja Läänemaale üks uus nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kolmel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 56,1 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 1,5 protsenti.

Haiglaravi on kokku vajanud 6,9 protsenti haigete üldarvust. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 67 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 35 inimest (67,3 protsenti).

Ööpäeva jooksul manustati 13 250 vaktsiinidoosi, millest 2921 olid esimesed süstid. Vaktsineerimisi on tehtud kokku 536 363 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 379 803 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 49,5 protsenti.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: