12–15-aastastele saab alates neljapäevast vaktsineerimisaega broneerida

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Alates neljapäevast saavad lapsevanemad või eestkostjad broneerida 12–15-aastase lapsele vaktsineerimisaja, ütles kolmapäeval vaktsineerimisjuht Marek Seer.

Seeri sõnul saab neljapäevast broneerida aega neile, kel selja taga 12. sünnipäev, kuid broneerida saab vaktsineerimisaega kas lapsevanem või eestkostja.

"Hea oleks, kui lapsega mindaks kaasa ka vaktsineerimisele," ütles Seer, kelle sõnul eraldi vaktsineerimiskeskust alaealistele ei looda.

Terviseameti asejuhataja Mari-Anne Härma lisas, et kuigi COVID-19 vaktsineerimise töörühm otsustas esmaspäeval luua vaktsineerimisvõimaluse kõikidele 12–15-aastastele, ei ole see siiski riiklik prioriteet, sest India ehk delta tüve leviku tõttu suureneb vaktsineerimata vanemate inimeste haigestumise risk.

Seeri sõnul saab järgmisel nädalal vaktsineerimistempo olema üleüldiselt madalam, sest 23. ja 24. juunil vaktsineerimiskeskuses ei tööta, et tervishoiutöötajatele puhkust anda.

Kolmapäeva hommiku seisuga oli vabu vaktsineerimisaegu üle 6400, aega saab broneerida järgmiseks nädalaks. Keskmiselt broneeritakse tööpäeva jooksul 4000 aega, ütles Seer, kelle sõnul on broneeringute arv langev.

Järgmisel nädalal saabub Eestisse 64 350 vaktsiinidoosi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: