Kahe lapse ema tapmise süüasi jõudis kohtusse

Maja Ümera tänaval, kus kuritöö aset leidis
Maja Ümera tänaval, kus kuritöö aset leidis Autor/allikas: ERR

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab 80-aastast meest oma ülemise korruse naabri, 36-aastase naise tapmises. Samuti süüdistatakse meest ebaseadusliku tulirelva omamises, millega ta ohvri surma põhjustas.

Traagiliselt lõppenud sündmused said alguse tänavu 5. jaanuari õhtul Tallinnas Lasnamäel Ümera tänaval asuvas kortermajas. Kriminaalmenetluses kogutud andmetel läks 80-aastane mees korrale kutsuma ülemise korruse naabrit ning võttis kaasa tulirelva Taurus, mille omamiseks tal seaduslikku luba ei olnud.

36-aastane naine avas ukse, misjärel tekkis mehe käes olnud relva pärast rüselus ja mille käigus mees tulistas naist kaks korda. Kannatanu suri saadud vigastustesse samal õhtul haiglas. Korteris viibisid tulistamise hetkel 4- ja 6-aastane laps.

"Matile esitas prokuratuur süüdistuse tapmises ja süüd suurendab asjaolu, et ta tulistas kannatanut ohvri 4- ja 6-aastase lapse juuresolekul. Matit süüdistatakse ka ebaseadusliku tulirelva omamises, mille mees soetas koos laskemoonaga Tallinnas turult kaks kümnendit tagasi," ütles kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Eneli Laurits.

Eeluurimist viis läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talitus. Prokuratuur saatis kriminaalasja kohtusse üldmenetluses ja kohus ei ole eelistungi aega veel määranud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: