Galerii: huvilised saavad Vilsandi tuletorni ronida

Alates reedest on huvilistel võimalik külastada Eesti läänepoolseimat majakat, Vilsandi saarel paiknevat tuletorni.

Transpordiameti tellitud põhjalikud renoveerimistööd lõppesid 2019. aastal ja läksid maksma ligi 700 000 eurot. Tuletorni renoveerimisel lähtuti muinsuskaitseameti eritingimustest, mille eest sai ehitis tunnustuse kui hästi renoveeritud kultuurimälestis.

Vilsandi tuletorn on tänasega 13. avatud tuletorn Eestis, ütles transpordiameti peadirektor Kaido Padar. Lisaks Vilsandile saavad huvilised külastada ka Naissaare, Suurupi alumist ja ülemist, Pakri, Osmussaare, Saxby, Kihnu, Ruhnu, Sõrve, Ristna, Tahkuna ja Kõpu tuletorne.

"Meie soov on avada võimalikult palju tuletorne, et selle kaudu tutvustada Eesti merekultuuri kõigile huvilistele, eriti nüüd suvel, kus inimesed avastavad kauneid ja kaugemaid Eestimaa paiku," sõnas Padar.

Vilsandi tuletorn on ehitatud 1809. aastal ning tegemist on vanuselt kolmanda tuletorniga Eestis Kõpu ja Suurupi ülemise tuletorni järel. Tuletornis on alates 2016. aastast kasutusel Eestis välja töötatud LED-latern, mis on projekteeritud lähtudes Vilsandi tuletorni navigatsioonitule töö vajadustest.

Tuletornis näitab tuulesuunda ka haruldane tuulelipp, mis sai originaali järgi valmistatud ning mis mängib olulist rolli ka torni ventileerimisel.

Rekonstrueerimistöid tegi Scandec Ehitus OÜ.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: