Ööpäevaga tuli juurde 12 positiivset testitulemust

Valitsuse teavituskampaania Tallinnas
Valitsuse teavituskampaania Tallinnas

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2167 koroonaviiruse testi, millest 12 ehk 0,6 protsenti osutus positiivseks.

Ööpäevaga uusi surmajuhtumeid ei lisandunud. Eestis on koroonaviirusega surnud 1268 inimest.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta on 49,8 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust on 1,3 protsenti. Viimati oli nakatumisnäit alla 50 möödunud aasta oktoobris.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati viiel inimesel. Kõik uued Harjumaa haigusjuhtumid on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus neli ning Lääne-Virumaale üks uus nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kahel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Ööpäeva jooksul avati haiglates viis uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravil viibib 55 inimest, kellest viis on intensiivravil ja kolm juhitaval hingamisel.

Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 65 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 36 inimest ehk 65,5 protsenti.

Ööpäeva jooksul manustati 4096 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 544 309 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 398 697 inimesel.

Eesti elanike vaktsineerituse hõlmatus on 41 protsenti ja täiskasvanute oma 50,1 protsenti.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: