Kolmapäevast kaob ruumitäituvuse 50-protsendiline nõue

{{1624350540000 | amCalendar}}
Foto: Rauno Liivand

Valitsus kiitis heaks otsuse, mille järgi kaob alates kolmapäevast ruumitäituvuse 50-protsendiline nõue kõikjalt siseruumidest, kus see seni kehtinud oli.

Valitsuse otsuse kohaselt kaob ruumitäituvuse nõue kõikides valdkondades siseruumides läbiviidavatele tegevustele ja korraldatavatele üritustele.

"Me oleme tänaseks rohelisel ohutasemel ja see võimaldas meil leevendada veelgi piiranguid ja loobuda 50-protsendilise täituvuse nõudest sisetingimustes. Nii kaubanduskeskustes, spaades kui teatrites," rääkis peaminister Kaja Kallas.

See tähendab, et edaspidi võib sisetingimustes sportida, teha noorsootööd, huvitegevust ja  -haridust, täiendkoolitust ja -õpet, korraldada spordivõistlusi ning spordi- ja liikumisüritusi, viibida spaades, veekeskustes, basseinides ja ujulates, muuseumides ja näituseasutustes, korraldada avalikke koosolekuid ning üritusi, sealhulgas konverentse, teatrietendusi, kontserte ja kinoseansse, pakkuda meelelahutusteenust ning viibida avalikel jumalateenistustel ja teistel avalikel usulistel talitustel arvestamata seni rakendatud ruumitäitumuse piirangut.

Ruumitäituvuse piirang kaob ka kauplustest, teenindus- ja toitlustuskohtadest.

Samas tuleb jätkuvalt inimeste liikumisel ja paiknemisel siseruumides arvestada hajutatuse põhimõttega ning täita desinfitseerimisnõudeid.

Välitingimustes peetavatele üritustele kehtib esmaspäevani veel 1000 inimese piirmäär ning see puudutab ka jaaniõhtut.

"Terviseamet valvsalt jälgib seda, et suuremad rahvakogunemised, mis on piiratud 1000 inimesega väljas, saaksid toimuda selliselt, et pärast jaanipäeva kahe nädala möödudes nakkusnumbrid ei hakka uuesti tõusma," ütles terviseameti peadirektor Üllar Lanno.

Viimase seireuuringu tulemused näitavad, et koroonaviiruse nakkuse levik on oluliselt langenud ning võrreldav möödunud aasta jaanipäeva eelse tasemega.

"Koroonaviiruse nakkuse levimus on oluliselt langenud ja on täiesti võrreldav eelmise aasta jaanipäeva eelse tasemega. Võime öelda, et meil on üks nakkusohtlik iga 2000 täiskasvanu kohta. Teine oluline sõnum on see, et meil on koroonaviiruse vastaste antikehadega ehk immuunsuse saavutanud inimeste osakaal täiskasvanute hulgas ligi 70 protsendi juures, täpsemalt 68 protsenti," rääkis seireuuringu juht Ruth Kalda.

Terviseameti hinnangul on oodata, et koroonaviiruse delta tüve negatiivne mõju jõuab Eestisse lähiajal. Praeguste arvamuste kohaselt levib delta tüvi umbes 1,4–1,6 korda kiiremini teistes koroonaviiruse tüvedest.

Kallase ja Lanno sõnul ohustab Venemaalt toodav delta tüvi eelkõige Ida-Virumaad.

"Venemaa laine on murekoht just Ida-Virumaa jaoks ja seepärast, et sealne vaktsineeritus on väga madalal. Delta tüvi, mis levib kiiremini, allub siiski ka vaktsiinidele, hoiab ära rasket nakatumist ja nakatumist üldiselt. Seepärast Ida-Virumaal peame tegelema vaktsineerimise hoogustamisega, et seda probleemi ära hoida," rääkis Kallas.

"Tegelikult delta tüve on juba tulnud Venemaa kaudu meile ja me vaatame väga pingsalt praegu Ida-Virumaa suunas, sest vaktsineerituse tase seal ei ole kõrgemate killast. Need tüved, mis on sisse tulnud, jäävadki enamuses Ida-Virumaa kanti. Paar tükki on sattunud Lääne-Virumaale, aga oluline kogus on jõudnud ka Harjumaale ja Tallinnasse," selgitas Lanno.

Hetkel võib valitsuse hinnangul prognoosida, et nakatumisnäitajate langus jätkub veel vähemalt paar nädalat, kuid delta tüve osakaalu suurenemine võib juulikuus tuua kaasa koroonaviiruse leviku kasvu.

Seetõttu on endiselt väga oluline end COVID-19 vastu kaitsesüstida ja järgida nakkuse levikut vähendavaid reegleid, näiteks köhimise ja aevastamise hügieeni, kätepesu, teatas valitsus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Mart Linnart, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: