Koroonaviiruse leviku oht Eestis langes keskmiselt madalale

Kaitsemaskide kokku korjamise kast Tallinnas.
Kaitsemaskide kokku korjamise kast Tallinnas.

Kuna koroonaviiruse leviku kõik kriitilised näitajad on paranenud, langes riskitase keskmiselt madalale ehk kollaselt rohelisele.

Madal riskitase tähendab, et koroonaviirus levib kogukonnas üksikute teadaoleva päritoluga juhtumitena, kuid säilib laiema leviku risk.

Riskitaseme hindamisel arvestatakse seitset näitajat. Viimase seitsme päeva keskmist nakatunute ja surmade arvu, mis tänase päeva seisuga on vastavalt 37,0 ja 0,4. Samuti positiivsete testide määra, mis on püsinud langustrendis ja on täna 1,05 protsenti. Arvesse läheb hospitaliseeritud inimeste arv, haiglaravil viibivate ja juhitaval hingamisel olevate COVID-19 patsientide arv, mis on tänase päeva seisuga vastavalt: 5, 47 ja 2. Riskitaseme hindamisel arvestatakse ka 14 päeva tuvastamata nakkusteega nakatunute osakaalu kõigist nakatunutest.

Neljaastmeline riskitasemete süsteem peegeldab koroonaviiruse epidemioloogilist olukorda Eestis ja annab vastava riskitaseme kohta käitumissuuniseid ja võimalikke tegevusi, kuidas iga inimene, asutus ja riik saab koroonaviiruse leviku piiramisele kaasa aidata. Rohelise, kollase, oranži ja punase värviga tähistatakse vastavalt madalat, keskmist, kõrget ja väga kõrget riskitaset.

Rohelisel riskitasemel on igaühel soovitatav toituda tervislikult, liikuda ja puhata piisavalt, samuti pesta käsi ning end koroonaviiruse vastu vaktsineerida. Isegi kergete haigussümptomitega tuleb jääda koju, konsulteerida arstiga ja teha COVID-19 kahtluse korral test. Lisaks tasub kasutada HOIA mobiilirakendust, mis annab teada, kui oled inimeste seas liikudes olnud koroonaviiruse kandjaga lähikontaktis.

Valitsus vaatab riskitaset üle korra nädalas ja koroonaviiruse leviku ohu aktuaalne riskitase on nähtav kodulehel kriis.ee. Käitumisjuhiseid madala riskitaseme korral saab vaadata siit.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: