Amet algatas Tallinna väikese ringtee keskkonnamõju arutelu

Tee-ehitus.
Tee-ehitus. Autor/allikas: Maanteeamet

Transpordiamet teavitab Tallinna väikese ringtee eelprojektiga kavandatavate tegevuste keskkonnamõju hindamise aruande avalikust väljapanekust ja avaliku arutelu toimumisest.

Projekti eesmärgiks on Tallinna väikese ringtee uue tee projekteerimine, mis ühendaks Tallinna linna ja Rae valla haldusüksuseid, vähendaks liiklust Tallinna linnas Tartu maanteel, Mõigus ja Peetri alevikus ning Ülemiste liiklussõlmes, jagades liiklust ennetavalt eri suundades, muudaks Tartu maantee linna sisenemise ohutumaks, annaks alternatiivi Tallinna linna sisenemisel suurõnnetuse korral ja võimaldades Rae valla põhjapoolsetel elanikel suunduda Tallinnasse alternatiivteid mööda, seisab transpordiameti teates.

Keskkonnamõju hindamise aruandega on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal 22. juunist kuni 22. juulini.

Transpordiameti projekteerimise talituse projektijuht Margus Viiklepp ütles ERR-ile, et kui kõik sujub, võib keskkonnamõju hindamise vastavaks tunnistamist prognoosida oktoobrisse 2021.

Ehituse alguse kohta ütles Viiklepp, et kehtiva riigiteede teehoiu kava 2020-2030 järgi on ehituse ajaks märgitud ajavahemik 2024.-2028. aastatel, kuid kas ja millal ehitus täpselt algab, ei ole veel teada.

Kuidas ehitust finantseeritakse ja kui palju see maksma läheb, selgub Viiklepa sõnul projekti valmimisega.

Aruande avalik arutelu toimub 27.juulil 2021 algusega kell 17.30 Rae kultuurikeskuses.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: