Vene kaitseministeerium: relvajõud tegid Briti sõjalaeva suunas hoiatuslaske

{{1624448340000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / TASS

Vene relvajõud avasid Mustal merel hoiatustule Briti miinilaeva suunas, kui see väidetavalt Vene territoriaalvetesse sisenes, teatas Venemaa kaitseministeerium. Suurbritannia kaitseministeerium aga tõrjus väiteid hoiatuslaskude kohta.

"Hävitajat (eskaadri miinilaev - toim.) esmalt hoiatati Venemaa riigipiiri rikkumise eest. Aga see ei reageerinud hoiatusele, " teatas Venemaa kaitseministeerium kolmapäeval. Seejärel tulistas Vene piirivalvelaev kell 12.06 hoiatuslaske ning kell 12.19 heitis Vene sõjalennuk Su-24M neli fugasspommi Briti sõjalaeva kursile, teatas Vene kaitseministeerium.

"Kell 12.23 lahkus Briti hävitaja Defender, mille relvastuses on juhitavad raketid, Venemaa territoriaalvetest," lisati teates.

Intsident toimus Venemaa poolt Ukrainalt annekteeritud Krimmi poolsaare lõunaosas Fiolenti neeme juures, mis asub Sevastooli sõjasadamast lõunas.

Suurbritannia kaitseministeerium aga teatas kolmapäeval, et Briti mereväelaeva suunas ei tehtud ühtki hoiatuslasku. Samuti eitas ministeerium pommide heitmist laeva teele.

"Me usume, et venelased korraldasid Mustal merel laskeharjutusi ja hoiatasid merenduskogukonda oma tegevusest," selgitas Briti kaitseministeerium

"HMS Defenderi suunas ei tehtud ühtki lasku ja me ei tunnista ka väidet, et laeva teele heideti pomme," lisas ministeerium.

Kaitseminister Ben Wallace ütles, et HMS Defender oli rutiinsel transiidil üle Musta mere Odessast Gruusia poole.

"Nagu selle teekonna puhul tavaline, sisenes HMS Defencer rahvusvaheliselt tunnustatud liikluseralduskoridori. Laev väljus sellest koridorist ohutult kell 9.45. Nagu kombeks, jälgisid Vene alused laeva möödumist ning andsid teada õppustest selle laiemas ümbruses," selgitas Wallace.

USA 6. laevastik teatas teisipäeval, et osaleb tuleval nädalal Mustal merel toimuval ühisõppusel Ukrainaga Sea Breeze-2021. "Õppuse eesmärk on tõsta operatiivühilduvust ja piirkonna merejulgeolekut," vahendas USA välisministeerium.

28. juunist 10. juulini kestvates manöövrites osaleb 40 NATO liitlaste ja partnerite sõjalaeva.

Venemaa kindralstaabi ülem Valeri Gerassimov nimetas kolmapäeva ennelõunal USA ja NATO liitlaste sõjalaevade liikumist piirkonnas provokatsiooniks.

Toimetaja: Mait Ots, Merili Nael

Allikas: Interfax, Kommersant, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: