Kirjanen müüb Graanul Investi

Raul Kirjanen
Raul Kirjanen Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Euroopa suurima puidugraanulite tootja Graanul Investi omanik Raul Kirjanen müüb ettevõtte enamusosaluse rahvusvahelisele varahaldusettevõttele Apollo Global Management tütarettevõttele Apollo Funds. Pooled plaanivad tehingu lõpule viia sel aastal.

Ettevõtte praegused omanikud Raul Kirjanen ja Anders Anderson müüvad ettevõttele Graanul Investi enamusosaluse. Andersoni sõnul müüvad omanikud oma osalused proportsionaalselt, kuid ei avaldanud, kui suur osalus senistele omanikele jääb.

2003. aastal loodud Graanul Invest toodab 12 tehases Baltimaades ja Ameerika Ühendriikides puidupelleteid. Ettevõte omab kuut soojuse ja elektri koostootmisjaama Eestis ja Lätis.

"Seoses Euroopas ja kogu maailmas kiireneva üleminekuga taastuvenergiale on baaskoormusi katvad taastuvenergiaallikad, nagu biomass, oluliseks võimaluseks tagamaks pidev varustatus elektri- ja soojusenergiaga," ütles Apollo Global Managementi esindaja Brad Fierstein.

"Apollo näol on tegemist kogenud strateegilise investoriga, kes mitte ainult ei ole meie äritegevusega põhjalikult kursis, vaid mõistab ka bioenergia valdkonna keerukust ja unikaalseid väärtust loovaid võimalusi," sõnas Graanul Investi tegevjuht ja juhatuse esimees Raul Kirjanen.

"Meie meeskond ja inimesed, samuti meie ettevõtte struktuur ja tegevused on väga väärtuslikuks vundamendiks jätkuvale kasvule koos Apolloga. Täiendav kapital ja ülemaailmne võrgustik pakuvad Graanulile ja ettevõtte töötajatele uusi rahvusvahelisi võimalusi, et üheskoos arendada edasi ettevõtte seniseid saavutusi," lisas Kirjanen.

Tehingu lõpuleviimine sõltub monopolivastaste ja teiste tingimuste heakskiitmisest. Pooled loodavad tehingu lõpule viia 2021. aasta jooksul.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: