Kreekas ja Venemaal möllavad metsatulekahjud

Foto: SCANPIX/imago images

Kreeka Evia saart laastavad juba kuuendat päeva hiiglaslikud põlengud, mis on sundinud elanikke saarelt põgenema. Venemaal ohustavad põlengud Kirde-Siberis mitut asulat.

Evia saarel kustutab tulekahju ligi 600 päästjat, kelle hulgas on ka 112 Rumeenia ja 100 Ukraina tuletõrjujat. Õhust aitavad neli helikopterit ja kolm lennukit, millest üks on renditud Venemaalt.

Viimasel nädalal on Kreekas puhkenud mitu metsatulekahju, millele annavad hoogu ettearvamatu suunaga tugevad tuuled ja õhukuumus.

Jakuutia ja Irkutski oblastis ulatuslikud metsapõlengud

Venemaal Sahha vabariigis Jakuutias ning Irkutski oblastis puhkenud metsapõlengud ohustavad mitut asulat ning  Jakuutias on tuli lähenemas naftabaasi mahutitele.

Irkutski oblastis lõõmab 38 metsatulekahju, kustutustöödel osaleb ligi tuhat inimest, Jakuutias on asutud küladest inimesi evakueerima. Paljud elamud on läinud tuleroaks. Tule kustutamist takistab tugev tuul.

Siberi kirdeosas on praegu 93 aktiivset metsatulekahju 1,1 miljonil hektaril. Viimastel aastatel on piirkonnas registreeritud mitu soojarekordit.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: