Kaitseväe auvahtkond kannab edaspidi paraadvormi asemel laigulist

Auvahtkond laigulistes vormides presidendi kantselei ees
Auvahtkond laigulistes vormides presidendi kantselei ees Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kui varem kandsid auvahtkonna kaitseväelased Kadriorus presidendi kantselei hoone ees tavavormi ehk rahvakeeli paraadvormi, siis suve algusest on neil seljas välivormid ehk laigulised vormid.

Kaitseväe peastaabi pressijaoskonna ülem Taavi Karotamm selgitas ERR-ile, et muudatus sai teoks 1. juunist kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Heremi korraldusel.

"Välivormi kasutusele võtmine auvahtkonnas ei ole seotud rahalise kokkuhoiuga ning sellega tegeletud juba rohkem kui aasta jooksul. Auvahtkonna vorm asendati laigulise vormiga eesmärgiga vähendada administratiivkoormust ja keskenduda väljaõppe ning lahinguvalmiduse arendamisele," selgitas Karotamm.

Auvahtkonna kaitseväelased paraadvormis lippu heiskamas. Autor/allikas: Annika Haas

Mais teatas kaitsevägi, et plaanib oma orkestri kulude kokkuhoiu eesmärgil koondada. See uudis sai aga palju vastukaja ning tekkis arutelu kaitseväe kuvandi ning kultuuripoliitika üle.

Nüüd liigub orkester sõjamuuseumi kooseisu, kuid orkestrandid saavad siiski kasutada kaitseväe vormi, oma endiseid ruume ning muusikainstrumente. Samas väheneb orkestri baaseelarve poole võrra ning suurem osa orkestrante hakkab tööle osakoormusega.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: