Kindlustajad: poolaasta liiklusõnnetuste arv kasvas veerandi võrra

Liiklusõnnetus Stockmanni kõrval.
Liiklusõnnetus Stockmanni kõrval. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt registreeriti esimesel poolaastal 17 080 liikluskindlustusjuhtumit, mida on 25 protsenti enam kui eelmisel aastal.

Liikluskindlustuse aastamakse on samas langenud 102 eurole, odavnedes 13 protsenti.

LKF-i tegevjuhi Mart Jesse hinnangul teeb liikluspilt muret. "Liiklusõnnetuste arv on tänavu pidevalt kasvanud, tipnedes juunikuuga, kui registreeriti 2970 juhtumit. See oli õnnetusterohkeim juuni üle 14 aasta," ütles Jesse.

"Kuigi õnnetuste arv on võtnud kiire suuna üles, jätkus konkurentsi mõjul liikluskindlustuse hinnalangus. Aastaga langes aastamakse 13 protsenti ja võrreldes kahe aastaga lausa 30 protsendi võrra," ütles Jesse.

Tänavu esimesel poolaastal registreeriti 15 790 liikluskindlustusjuhtumit Eestis ja 1290 välismaal. Keskmine kahju oli 1868 eurot.

BTA Kindlustuse sõidukikindlustuse tootejuhi Arnold Oliiniku sõnul oli juunis rohkem liiklusõnnetusi jaanipäeva ja teiste suvesündmuste tõttu. "Kui on ilus suveilm, siis inimesed muutuvad uljaks, ületavad rohkem kiirust ja õnnetused juhtuvad kergemini. Näiteks juunis juhtus tavapärasest rohkem liiklusõnnetusi reastumisel, möödasõidul ja tagant otsasõidul, mille põhjuseks on sageli tähelepanu hajumine," ütles Oliinik.

Liikluskindlustus on sõidukijuhi kohustuslik vastutuskindlustus, mis hüvitab liiklusõnnetuse põhjustaja tekitatud kahju kannatanule. LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: