Moskvas Lubjankal vahistati pikettidel kuus ajakirjanikku

Ajakirjanike meeleavaldus Moskvas Lubjankal.
Ajakirjanike meeleavaldus Moskvas Lubjankal. Autor/allikas: SCANPIX/AP/Denis Kaminev

Vene politsei pidas laupäeval kinni mitu ajakirjanikku, kes protestisid Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) peakorteri juures Lubjankal ajakirjandusväljaannetele välisagendi staatuse omistamise vastu.

Politsei vahistas väljaande The Bell korrespondendi Julia Starostina ning taskuhäälingu Norm looja Darja Tšerkutdinova, teatas The Bell.

Samuti teatas äsja välisagendiks arvatud telekanal Dožd oma ajakirjaniku Ksenija Mironova kinnipidamisest.

Veel võeti kinni Sofia Groisman, kes on arvatud välisagentide nimekirja, ning ajakirjanikud Andrei Babitski (taskuhääling Tak võšlo) ja Andrei Kovaljov (videoprojekt ROMB).

Aktivistid ja ajakirjanikud tulid laupäeval Lubjankale pidama niinimetatud üksikpikette. Esimesena viidi piketilt ära ajakirjanik Aleksandr Gorohhov, aga hiljem ta vabastati, kui oli saanud hoiatuse haldusvastutusele võtmise kohta.

Reedel kandis justiitsministeerium välisagentide nimekirja telekanali Dožd ja väljaande Važnõje Istori.

Lisaks selle tunnistati meedia välisagentideks seitse ajakirjanikku. Viimastel nädalatel see register täieneb pidevalt. Praegu on meedia välisagendi staatuses 18 organisatsiooni ja 25 füüsilist isikut.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: